Reklama

Plac na starówce doczeka się remontu? Miasto ogłasza konkurs

Opublikowano:
Autor:

Plac na starówce doczeka się remontu? Miasto ogłasza konkurs - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Być może już za kilkanaście miesięcy plac na starówce będzie wyglądał zupełnie inaczej. Miasto ogłosiło konkurs.

Być może już za kilkanaście miesięcy plac na starówce będzie wyglądał zupełnie inaczej. Miasto ogłosiło konkurs. 

Plac Narutowicza niewątpliwie ma potencjał, by stać się jedną wizytówek Płocka. Niewielki skwer na skrzyżowaniu ulic Tumskiej i Grodzkiej to miejsce, przez które przewija się niemal każdy turysta. To właśnie tu, przed odwachem, odbywają się też uroczystości patriotyczne. Brakuje mu jednak wyrazu i wydaje się nieco zaniedbany. Być może niedługo to się zmieni. 

Miasto ogłosiło właśnie konkurs na opracowanie koncepcji zagospodarowania placu Narutowicza. Projektanci mają czas do 20 listopada na zgłoszenie wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie. 

[ZT]15485[/ZT]

- Konkurs ma na celu uzyskanie spójnej w wyrazie urbanistycznym i architektonicznym, atrakcyjnej, funkcjonalnej koncepcji zagospodarowania przestrzeni publicznej - mówi Alina Boczkowska z Urzędu Miasta. - Zgodnie z założeniami projektowana koncepcja powinna uwzględniać historyczny charakter placu Narutowicza oraz planowane zlokalizowanie na jego terenie pomnika Obrońców Płocka 1920 roku.

Jak tłumaczą urzędnicy, projekt nowego zagospodarowania powinien uwzględnić patriotyczny charakter tego miejsca, a przy tym sprzyjać integracji mieszkańców. Pula nagród dla zwycięzców to 60 tysięcy złotych. Autor najlepszej zostanie zaproszony do opracowania dokumentacji projektowej. 

Więcej informacji na temat konkursu można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej. 

[ZT]15558[/ZT]

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE