Reklama

Reklama

PKN ORLEN zamierza wypłacić dywidendę akcjonariuszom

Opublikowano: śr, 7 kwi 2021 18:21
Autor: | Zdjęcie: materiały prasowe

PKN ORLEN zamierza wypłacić dywidendę akcjonariuszom - Zdjęcie główne

foto materiały prasowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zarząd PKN ORLEN zarekomenduje wypłatę dywidendy swoim akcjonariuszom za 2020 rok. Proponowana stawka to 3,5 zł za akcję. -Dotrzymujemy słowa - mówi Daniel Obajtek, prezes koncernu.

Reklama

Koncern chwali się dobrymi wynikami finansowymi i stabilną sytuacją. Zarząd zarekomenduje więc wypłatę dywidendy na poziomie 3,5 zł za akcję. Decyzję musi zatwierdzić Zwyczajne Walne Zgromadzenie.

- Dotrzymujemy słowa. W naszej strategii do 2030 roku zadeklarowaliśmy powrót do wzrostowej ścieżki dywidendy w wysokości minimum 3,5 zł na akcję i teraz tę zapowiedź realizujemy. Funkcjonujemy w zmiennym otoczeniu makroekonomicznym, na które wpływ w ubiegłym roku miała światowa pandemia. Jednak realizując przemyślane procesy akwizycyjne i kluczowe projekty inwestycyjne, utrzymaliśmy dobrą kondycję finansową i płynnościową, co wyróżnia nas na tle firm z branży – mówi Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

Biuro prasowe koncernu podkreśla, że PKN ORLEN w 2020 roku wypracował skonsolidowany zysk netto w wysokości 3,4 mld zł, uwzględniając odpisy na aktywach oraz zysk na okazyjnym nabyciu akcji spółki Energa.

- W tym czasie kontynuowano kluczowe inwestycje rozwojowe, na które zgodnie z planem przeznaczono łącznie 9 mld zł. W 2020 roku rekordowy wynik EBITDA wypracowały segment detaliczny oraz obszar energetyki - wymienia biuro prasowe. 

Jeśli Zwyczajne Walne Zgromadzenie zaakceptuje wysokość dywidendy, w sierpniu koncern wypłaci akcjonariuszom 1,5 mld złotych. Na dzień dywidendy proponowany jest 22 lipca 2021 roku, a na dzień wypłaty dywidendy 5 sierpnia 2021 roku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (6)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 8 miesięcy temu | ocena +14 / -23

  Biuro prasowe lepsze niż kurwizja, ale zapomnieli dodać

  W tym czasie kontynuowano kluczowe inwestycje rozwojowe, na które zgodnie z planem przeznaczono łącznie 9 mld zł. W 2020 roku REKORDOWY wynik EBITDA.......... W czwartym kwartale 2020 roku zadłużenie netto spółki PKN Orlen wyniosło rekordowe 13,1 mld zł.💩

 • 8 miesięcy temu | ocena +10 / -24

  Mieszkańcom kopara z radości opadnie, a premia prezesowi się po prostu za to należy!

  Najważniejsze, że miasto płock dostanie rekordowe wypływ z tytułu podatku CIT od orlenu 🎃

 • 8 miesięcy temu | ocena +16 / -23

  Spisiona kreatywna księgowość bez majtek

  W oficjalnym komunikacie zarząd spółki poinformował o konieczności pokrycia strat samej spółki PKN Orlen, która rok 2020 skończyła na minusie kwotą dokładnie 2 mld 355 mln 671 tys. 374,21 zł. Ze wspomnianego komunikatu wynika, że zostanie ona pokryta prawdopodobnie z zapasowych środków firmy. A dokładnie minutę wcześniej poszła do opinii publiczne... Rozwiń

 • 8 miesięcy temu | ocena +18 / -24

  zaraz zaraz....AKCJONARIAT

  to przecież SKARB PAŃSTWA? a zysk jest tylko na papierze....księgowy z racji tzw KSIĘGOWEGO OKAZYJNEGO NABYCIA AKCJI ENERGII ...co naprawdę jest STRATĄ na 1,5 MLD PLN, (>???__))) >......za stratę na elektrowni OSTROŁĘKA - węgłówce w którą ubrali nas AMERYKANIE>>?? >> którą sprzedali PISowskiemu ministrowi Tchórzewskiemu, a także Szydłowej i Sa... Rozwiń

 • 8 miesięcy temu | ocena +15 / -25

  co by było?

  pewnie Obajtek siedziałby za łapówki w Pcimiu? koledzy z PISu nie zatuszowaliby numerów w prokuraturze? a listonosze, księgowe i inne pocioty z rodziny KRÓLIKA, ??? dalej byłby by popychadłami w urządach a nie DEREKTORAMI w Orlenie?

 • 8 miesięcy temu | ocena +27 / -13

  Józef Szwejk

  Ciekawe co by było, gdyby rządzili dalej POko sługusy niemieckie. LOTem tak zarządzali (grube straty), że był już gotowy do przejęcia przez Luftwaffe. A Orlen? Może też byłby nasz, niemiecki.