Reklama

PiS z dobrymi nowinami dla Płocka. Ratusz: Nie mamy oficjalnej informacji

Opublikowano:
Autor:

PiS z dobrymi nowinami dla Płocka. Ratusz: Nie mamy oficjalnej informacji - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W czwartek rano poseł Prawa i Sprawiedliwości Maciej Małecki zakomunikował dobre wiadomości dla miasta – będą pieniądze z subwencji ogólnej budżetu państwa na remont Mostu im. Legionów Piłsudskiego.

W czwartek rano poseł Prawa i Sprawiedliwości Maciej Małecki zakomunikował dobre wiadomości dla miasta – będą pieniądze z subwencji ogólnej budżetu państwa na remont Mostu im. Legionów Piłsudskiego.

Przypomnijmy, że o te pieniądze płocki Ratusz starał się od jakiegoś czasu, ale wciąż brakowało oficjalnego potwierdzenia. Z kolei dziś jednym z tematów sesji będzie komunikacja, dodatkowo radni mieli zostać poproszeni o przekazanie 4,5 mln zł z budżetu miasta, aby szybciej podpisać umowę z wykonawcą na remont przeprawy mostowej. Jak dotąd w budżecie była już zarezerwowana połowa środków na ten cel (4,5 mln zł). W sytuacji braku oficjalnej informacji z Ministerstwa Infrastruktury (wnioskowano o pokrycie 50 proc. planowanych kosztów) zdecydowano o znalezieniu brakującej kwoty w budżecie miasta. 

- Drodzy państwo została podzielona rezerwa z subwencji ogólnej i w naszym okręgu to blisko 13 mln zł. A z tych 13 mln zł blisko 4,5 mln zł zostanie przeznaczone przez rząd na wsparcie Mostu im. Legionów Piłsudskiego w Płocku – zakomunikował poseł PiS, Maciej Małecki podczas dzisiejszej konferencji prasowej, stojąc na tle mostu.

Dokładnie przyznano kwotę 4 mln 480 tys. 276 zł. - Środki na wsparcie remontu powinny trafić do samorządu płockiego na początku drugiej połowy roku. To największe finansowanie dla samorządu płockiego. Są też inwestycje w Ciechanowie, powiecie mławskim, sierpeckim i żuromińskim. - informował parlamentarzysta.

- To bardzo duży zastrzyk finansowy dla Płocka i realne wsparcie tej inwestycji – dodała miejska radna z PiS, Wioletta Kulpa.

Zapytana czy płocki Ratusz już zapoznał się z tą dobrą nowiną, odparła, że właśnie ją zakomunikowali podczas konferencji. - Poseł jest pewny, że decyzja jest już podpisana.

Małecki dopowiadał, że pewnie informacja dotrze w najbliższym czasie, z kolei on pozyskał ją z Ministerstwa Infrastruktury. - Interesowałem się tematem. Przekazuję na gorąco to, co uzyskałem.

Jak dowiedzieliśmy się w Referacie Informacji Miejskiej w płockim Ratuszu, oficjalnie wciąż nie wpłynęła żadna decyzja z Ministerstwa Infrastruktury (były tylko nieoficjalne informacje o przyznaniu środków). A skoro nie wpłynęła, może dojść do sytuacji, że radni i tak będą głosować za rozdysponowaniem pieniędzy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE