Reklama

Piknik rodzinny „Serdeczne Mazowsze” w Płocku

Opublikowano:
Autor:

Piknik rodzinny „Serdeczne Mazowsze” w Płocku - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Piknik rodzinny „Serdeczne Mazowsze” w Płocku

Atrakcje i zabawa na Mazowszu trwają także po wakacjach. Samorząd województwa mazowieckiego zaprasza do Płocka na piknik „Serdeczne Mazowsze”. Spotkajmy się w sobotę 21 września na Starym Rynku.

– Podczas pikniku będzie można się przekonać, że Mazowsze tętni życiem niezależnie od pory roku. Będzie to doskonała okazja nie tylko do rodzinnej zabawy, ale też poznania naszej regionalnej kultury – zaprasza marszałek Adam Struzik.

Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla całych rodzin. Na stoiskach mazowieckich instytucji kultury będzie można wziąć udział w warsztatach, pokazach, konkursach i quizach związanych z regionem. W strefie aktywności znajdą się gigantyczne gry plenerowe, takie jak gigabierki czy megajenga, warsztaty tematyczne oraz zabawy z animatorami, wielkie bańki mydlane, malowanie buziek czy kolorowanki dla dzieci. Na tym nie koniec – przez cały czas trwania pikniku dostępne będą strefy wypoczynku oraz gastronomiczna z food truckami, popcornem i saturatorem. O godz. 19.00 zaplanowano pokaz filmu „Dzień czekolady” w kinie plenerowym.

Dodatkowo uczestnicy pikniku będą mogli wziąć udział w pokazach papieroplastyki i plecionkarstwa przygotowanych przez Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, a także warsztatach pisania gęsim piórem, na które zapraszają muzealnicy z Muzeum Mazowieckiego.

Dla miłośników muzyki Europejskie Centrum Artystyczne w Sanniki przygotowało koncert muzyki Fryderyka Chopina. O bezpieczeństwo uczestników pikniku zadba płocki Meditrans. Medycy z Płocka przeprowadzą również instruktaż udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Piknik rozpocznie się 21 września o godz. 13.00 na Starym Rynku w Płocku. Wszystkie gry i atrakcje będą dostępne dla uczestników do godz. 20.00.

We wrześniu odbywa się łącznie pięć pikników rodzinnych zorganizowanych przez samorząd województwa. „Serdeczne Mazowsze” zawitało już do Radomia i Siedlec. Kolejne dwa pikniki odbędą się w Ciechanowie i Ostrołęce.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE