Reklama

Piesi z pierwszeństwem na pl. Narutowicza

Opublikowano:
Autor:

Piesi z pierwszeństwem na pl. Narutowicza - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Przypominamy, że od jutra na kolejnych staromiejskich ulicach trzeba spodziewać się zmian. Zakładają one m.in. tworzenie strefy zamieszkania na pl. Narutowicza, co oznacza, że piesi będą tam mieli pierwszeństwo. Patrzcie uważnie na znaki i nie jeźdźcie na pamięć.

Przypominamy, że od jutra na kolejnych staromiejskich ulicach trzeba spodziewać się zmian. Zakładają one m.in. tworzenie strefy zamieszkania na pl. Narutowicza, co oznacza, że piesi będą tam mieli pierwszeństwo. Patrzcie uważnie na znaki i nie jeźdźcie na pamięć. 

Nowe zasady poruszania się po kilku staromiejskich uliczkach, a także zostawiania na nich aut mają związek z przygotowaniami do uruchomienia na Starym Mieście i w centrum strefy płatnego parkowania. Zmieniona organizacja ruchu obowiązuje już od tygodnia na niektórych staromiejskich ulicach, od wtorku dołączają kolejne. Zmieni się m.in. na Grodzkiej, Małachowskiego, Teatralnej, Wyczałkowskiego, Tumskiej, Kościuszki, Kazimierza Wielkiego i na placu Narutowicza. Podobnie jak to było przy pierwszym etapie, także i tym razem w rejonie starówki skrzyżowania staną się skrzyżowaniami dróg równorzędnych. Pojawią się strefy zamieszkania, a w kilku miejscach będzie wprowadzony ruch jednokierunkowy.  

Warto pamiętać, by szczególnie uważnie patrzeć na znaki, by nie jechać pod prąd lub nie zostawić auta w niedozwolonym miejscu. 

Za Ratuszem przekazujemy główne zmiany na starówce, które zaczną obowiazywać od wtorku 19 lipca:

Grodzka – pozostanie ulicą jednokierunkowa, ale z dopuszczonym ruchem rowerzystów, jadących pod prąd. Dużą zmianą będzie to, że skrzyżowanie ul. Grodzkiej z pl. Narutowicza stanie się skrzyżowaniem dróg równorzędnych. Oznacza to, że pojazd wyjeżdżający z Grodzkiej na pl. Narutowicza będzie miał pierwszeństwo przejazdu przed autem jadącym w kierunku ul. Małachowskiego. Ale tylko w tym przypadku! Bo pojazd nadjeżdżający od Małachowianki kierowca wyjeżdżający z Grodzkiej będzie musiał już przepuścić.

Plac Narutowicza – największą zmianą będzie wprowadzenie tu strefy zamieszkania. Znikną więc znaki wyznaczające przejścia dla pieszych, a krzyżówki staną się skrzyżowaniami dróg równorzędnych. Jadąc w kierunku Małachowianki trzeba będzie przepuścić samochód wyjeżdżający z ul. Grodzkiej, czy Małachowskiego. Pod gmachem sądów będziemy jeździć jak dotychczas. Zostały także oznakowane miejsca postojowe. Do 31 lipca korzystanie z nich jest bezpłatne, od 1 sierpnia zacznie obowiązywać Strefa Płatnego Parkowania. Zmieniona będzie także organizacja ruchu na jednokierunkową na parkingu naprzeciwko Płyty Grobu Nieznanego Żołnierza (ul. Tumska). 

Tumska – odcinek do katedry – jest to droga wewnętrzna należąca do Kurii Diecezjalnej w Płocku. Obowiązuje tam zakaz ruchu, i w efekcie zakaz zatrzymywania się i postoju dla wszystkich nieuprawnionych pojazdów.

Małachowskiego – zmieni się tu jedyne tyle, że wytyczone zostaną miejsca postojowe. Warto pamiętać o równorzędnym skrzyżowaniu tej ul. z Teatralną. Wyjeżdżający z Małachowskiego pojazd będzie miał pierwszeństwo przed autem jadącym Teatralną w kierunku Starzyńskiego, ale będzie musiał przepuścić auto nadjeżdżające z przeciwnego kierunku. Do 31 lipca korzystanie z miejsc postojowych jest bezpłatne, od 1 sierpnia zacznie obowiązywać Strefa Płatnego Parkowania.

Teatralna – wytyczone zostały miejsca postojowe. Ulica będzie objęta strefą zamieszkania. Na skrzyżowaniu ulicy Teatralnej z Małachowskiego pojazd jadący ul. Teatralna w kierunku Pl. Narutowicza będzie miał pierwszeństwo przed pojazdem wyjeżdżającym z ul. Małachowskiego. Natomiast jadąc ul. Teatralną w kierunku Hotelu Starzyński będzie trzeba ustąpić pierwszeństwa pojazdom wyjeżdżającym z ul. Małachowskiego.

Piekarska – wytyczone zostały miejsca postojowe. Do 31 lipca korzystanie z miejsc postojowych jest bezpłatne, od 1 sierpnia zacznie obowiązywać Strefa Płatnego Parkowania. Nadal na odcinku ul. Piekarskiej obowiązywać będzie zakaz ruchu. Ulica Piekarska objęta będzie strefą zamieszkania.

Wyczałkowskiego – obowiązuje zakaz ruchu na całej ulicy (zakaz nie dotyczy służb). Ulica objęta będzie strefą zamieszkania.

Kazimierza Wielkiego – odcinek od skrzyżowania z ul. Wyczałkowskiego i Pl. Stary Rynek do skrzyżowania z ul. Okrzei – rozpoczyna się przebudowa ulicy, która zaplanowana jest od połowy sierpnia do końca roku 2016. Po zakończeniu prac ten odcinek zostanie włączony do Strefy Płatnego Parkowania i będzie objęty strefą zamieszkania.

Zmiany sprzed tygodnia opisywaliśmy tutaj: 

Fot. Karolina Burzyńska/Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE