Reklama

Pierwszy krok ku Akademii Mazowieckiej już wykonany

Opublikowano:
Autor:

Pierwszy krok ku Akademii Mazowieckiej już wykonany - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa chce przyciągnąć do Płocka więcej studentów spoza Płocka i docelowo przekształcić w Akademię Mazowiecką. W poniedziałek odbyło się pierwsze posiedzenie Konwentu nowej kadencji, aby zaopiniować plany obejmujące również nowe kierunki kształcenia.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa chce przyciągnąć do Płocka więcej studentów spoza Płocka i docelowo przekształcić w Akademię Mazowiecką. W poniedziałek odbyło się pierwsze posiedzenie Konwentu nowej kadencji, aby zaopiniować plany obejmujące również nowe kierunki kształcenia.

W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w poniedziałek odbyły się pierwsze obrady Konwentu w kadencji 2016-2020. Nowym przewodniczącym został prezes Płockiego Parku Przemysłowo-Technologicznego Zbigniew Bednarski, jego zastępcą szef płockiej delegatury Mazowieckiego Urzędu Marszałkowskiego Tomasz Kominek. Funkcję sekretarza powierzono radnemu Sejmiku Mazowieckiego, Pawłowi Kolczyńskiemu.

Konwent tworzą parlamentarzyści (senator PiS Marek Marynowski, posłowie: z PO Elżbieta Gapińska, z PiS Maciej Małecki, z PSL Piotr Zgorzelski), przedstawiciele samorządu (m. in. starosta Mariusz Bieniek, prezydent Płocka Andrzej Nowakowski), reprezentanci urzędu pracy (dyrektorzy: Anna Drzewiecka z WUP, dr Małgorzata Bombalicka z PUP oraz Krzysztof Buczkowski z MUP), kuratorium (p. o. dr Wojewódzkiego Delegatury w Płocku Kuratorium Oświaty w Warszawie Krzysztof Wiśniewski), środowiska biznesu (m. in. członek zarządu Petrotel Janusz Sawicki), kultury (m. in. dyrektorzy: z teatru Marek Mokrowiecki, z Muzeum Mazowieckiego Leonard Sobieraj) i z samej uczelni - łącznie 27 osób.

- Konwent ma wpływ na kluczowe decyzje, które zapadają – mówił rektor PWSZ, prof. nadzw. dr hab. n. med. Maciej Słodki. Opiniuje obszary kształcenia, udziela pomocy w pozyskiwaniu środków finansowych oraz w zakresie organizowania imprez naukowych, kulturalnych i sportowych. Zajmuje się promocją absolwentów na rynku pracy. 

Przyjęto już sprawozdanie rektora z działalności uczelni w roku akademickim 2015/2016. Najważniejsze pozostały plany związane z nową wizją funkcjonowania PWSZ jako Akademii Mazowieckiej oraz uruchomienia studiów II stopnia na kierunku pielęgniarstwo i studiów I stopnia na kierunku położnictwo. Ocena tych zamierzeń okazała się pozytywna. - Uczelnia przymierza się także do poszerzenia oferty o takie kierunki, jak analiza danych, zarządzanie mediami społecznościowymi, pozwoli poszerzyć wiedzę z ekonomii i matematyki, aby ośrodek był coraz lepiej postrzegany – twierdził Zbigniew Bednarski.

[ZT]13653[/ZT]

Paweł Kolczyński zastrzegał, że trzeba uzbroić się w cierpliwość. Projekt jest obliczony na lata, dziś uczyniliśmy pierwszy krok, aby go przybliżyć. Czeka nas dużo pracy.

Tomasz Kominek jest optymistą.

- Jeśli podejdziemy do tego w sposób przemyślany, mamy szansę na sukces.

Poseł i sekretarz stanu w Ministerstwie Skarby Państwa, Maciej Małecki chwalił wytyczone kierunki działania. - Uczelnia podąża w dobrym kierunku i reaguje na potrzeby rynku. Od dziś zaczynamy marsz ku Akademii. Nie zapominajmy jednak o sferze praktycznej. Ważne, aby student opuszczający mury uczelni, był przygotowany do podjęcia pracy. Cieszę się, że pielęgniarki i położne, które swój zawód wykonują z sercem, będą miały możliwość zdobyć wykształcenie wyższe. Trzymam kciuki, aby wszystko się powiodło. Ze swojej strony deklaruję wsparcie.

Ile potrwa proces przekształcenia? - Przy bardzo optymistycznym scenariuszu, a wszystko zależy od realizacji poszczególnych etapów, liczę że pod koniec tej kadencji Konwentu znajdziemy się blisko celu – dopowiadał rektor Maciej Słodki. Najważniejsza jest tzw. parametryzacja, czyli ocena. - Dopiero po jej dokonaniu będę mógł powiedzieć, ile czasu nam potrzeba. Zamierzamy ściągać nowe kadry i budować własną. Już są wydane zarządzenia mobilizujące pracowników do zebrania swojego dorobku naukowego, abyśmy dokładnie wiedzieli, jaki jest poziom poszczególnych wydziałów i pracowników, kto jaką wartość naukową reprezentuje.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE