Reklama

Reklama

Pieniądze z Mazowsza na lokalne inwestycje, w tym na przebudowę ul. Łukasiewicza [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Budowa i remonty dróg, nowy most, przebudowa strażnicy OSP, rewitalizacja budynku dworca kolejowego w Sierpcu - to tylko kilka projektów, które otrzymały wsparcie samorządu Mazowsza. Wśród nich jest kilka inwestycji z subregionu płockiego.

Reklama

Jak zaznaczył marszałek Adam Struzik podczas konferencji prasowej, to największy program wsparcia realizowany przez mazowiecki samorząd.

- Obszar zapotrzebowania jest bardzo duży: od modernizacji dróg, po budowę strażnic OSP - wymieniał marszałek województwa mazowieckiego. - W tegorocznej puli programu jest blisko 208 mln zł, które pomogą w realizacji aż 115 przedsięwzięć w województwie.

Wsparcie otrzymało też 9 inwestycji z subregionu płockiego. Na realizację lokalnych inwestycji przeznaczono dofinansowanie w wysokości blisko 17,3 mln zł. Wśród nich jest m.in. przebudowa ul. Łukasiewicza w Płocku. Kwota dotacji to 3,6 mln zł.

- To bardzo cenne dofinansowanie - przekonywał Andrzej Nowakowski, prezydent Płocka w rozmowie z nami. - W czasie, w którym zmagamy się z inflacją i różnymi innymi kryzysami, każda taka dotacja jest na wagę złota - dodał po chwili. 

Poza przebudową Łukasiewicza, Mazowsze dofinansowało także inne przedsięwzięcia. Największą z nich jest rewitalizacją dworca kolejowego w Sierpcu, na co przeznaczono 4 mln zł.

Ponadto podpisano umowy na wsparcie:

  • budowy odcinka drogi powiatowej Piączyn-Włóki (1,9 mln zł),
  • budowy ulicy Zagłoby w Nowym Gulczewie (3 mln zł),
  • budowy mostu w Mołtawie w miejscowości Mąkolin (1,2 mln zł),
  • budowy ulic osiedlowych w Bielsku (3,6 mln zł),
  • przebudowy strażnicy OSP w Czermnie (125 tys. zł),
  • przebudowy dróg wewnętrznych w miejscowości Mochowo-Parcele (324 tys. zł),
  • rozbudowy budynku Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sierpcu (1,3 mln zł).

 

– Program „Mazowsze dla równomiernego rozwoju” to nasza samorządowa odpowiedź na głosy mieszkańców - przekonywał Adam Orliński, wiceprzewodniczący sejmiku województwa mazowieckiego. - Dzięki niemu udaje się realizować wiele potrzebnych w gminach i powiatach projektów. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy