Reklama

Pieniądze na walkę z wirusem. Kto otrzymał wsparcie?

Opublikowano:
Autor:

Pieniądze na walkę z wirusem. Kto otrzymał wsparcie? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Pięć organizacji i grup z powiatu płockiego ziemskiego otrzymało granty na realizację projektów w ramach pilotażowego przedsięwzięcia „Solidarni w czasach epidemii”.

Pięć organizacji i grup z powiatu płockiego ziemskiego otrzymało granty na realizację projektów w ramach pilotażowego przedsięwzięcia „Solidarni w czasach epidemii”.

To był konkurs błyskawiczny, pilotowany przez  Fundację Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej - Młodzi Razem.

- Celem tego przedsięwzięcia, realizowanego przez program Działaj Lokalnie we współpracy z Nationale-Nederlanden i Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce jest wspieranie społeczności lokalnych, które w zaistniałej sytuacji epidemicznej, inicjują działania zapobiegające jej skutkom - mówi nam w drugiej połowie kwietnia Iwona Marczak, prezes Fundacji Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej - Młodzi Razem.

 O pieniądze na wspieranie potrzebujących - maksymalnie do 5 tys. zł - mogły starać się organizacje i instytucje oraz grupy, które mają siedzibę na terenie powiatu oraz planowały prowadzić działania na terenie przynajmniej jednej z gmin powiatu płockiego.  Z otrzymanego grantu można finansować koszty służące osiągnięciu zakładanych we wniosku celów, między innymi zakup materiałów, np. szycia maseczek lub do zajęć i warsztatów, wynajem sal, sprzętu, nagłośnienia, transportu, koszty druku, usługi graficzne, koszty przejazdu, zakup elementów wyposażenia.

Komisja wyłoniła pięć lokalnych inicjatyw, zgłoszonych m.in. przez organizacje pozarządowe, KGW oraz grupy nieformalne z terenu powiatu płockiego. Wszyscy otrzymają po 2 tys. zł. 

Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Radzanowo zrealizuje projekt "Razem możemy znacznie więcej. Gmina Radzanowo pomaga medykom i mieszkańcom". Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi zgłosiło projekt autorstwa grupy "Maseczkomaniacy" - "Mieszkańcom Pomożemy... Maseczki Uszyjemy".

Z kolei Koło Gospodyń Wiejskich w Brudzeniu Małym "KGW Aktywny Brudzeń" otrzyma pieniądze na projekt "Silni Razem", a KGW "Nadwiślanki" w Główinie - na projekt "Nasze maseczki to nie chusteczki''. Wśród realizatorów grantu znalazła się także grupa "Aktywne mieszkanki Miasta i Gminy Gąbin", która zrealizuje pomysł o nazwie "Szycie maseczek sposobem na ograniczenie negatywnych skutków epidemii".

Ale to nie koniec szans na uzyskanie grantu. Trwa bowiem nabór w konkursie "Działąj Lokalnie". Szczegóły znajdują się na stronie www.mlodzirazem.pl.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE