Reklama

Park Mościckiego gotowy. Zobacz jak wygląda [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Park Mościckiego gotowy. Zobacz jak wygląda [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Fontanna, kręte alejki spacerowe, plac zabaw i mnóstwo nasadzeń - to tylko część tego, co znajdziemy w Parku Mościckiego, nowym terenie rekreacyjnym w Płocku. Ten jest już gotowy.

Fontanna, kręte alejki spacerowe, plac zabaw i mnóstwo nasadzeń - to tylko część tego, co znajdziemy w Parku Mościckiego, nowym terenie rekreacyjnym w Płocku. Ten jest już gotowy.

To kolejny park w mieście - tym razem w lewobrzeżnej części Płocka. Właśnie tam zagospodarowano 2,5 ha terenów zielonych tworząc urokliwy skwer. 

- Powstał kolejny teren zielony w Płocku, z którego wkrótce będą cieszyć się płocczanie - mówił podczas konferencji prasowej Andrzej Nowakowski, prezydent Płocka. - Wcześniej urządzono pasaż Roguckiego czy pl. Dąbrowskiego oraz teren rekreacyjny przy ul. Hermana. Teraz przyszedł czas na Park Mościckiego - wymieniał.

Jak podkreślano, inwestycja, choć oczekiwana przez mieszkańców Płocka i osiedla Radziwie, wcale nie była prostą w realizacji. 

- Wcześniej w tym miejscu było dzikie wysypisko gruzu i musieliśmy część gruntów wymienić - mówił wiceprezydent, Jacek Terebus. - Inwestycja była zatem prosta jedynie pozornie - przekonywał.

Teraz po nielegalnym składowisku nie ma śladu. W jego miejscu powstał duży skwer, którego przeważającą część stanowi powierzchnia biologiczna. Są drzewa, krzewy i byliny. W ramach inwestycji wykonano łącznie 19 tys. nasadzeń. Wykonawca zbudował także nowe chodniki, zainstalował oświetlenie, ustawił elementy małej architektury (ławki, leżaki, stojak rowerowy i kosze na śmieci), znalazło się też miejsce na place zabaw i toaletę. Największą ozdobą parku jest plac wodny. W jego centrum znajdziemy podświetlaną fontannę z systemem dysz wodnych. 

- To efekt dobrej współpracy prezydenta z radnymi i mieszkańcami - stwierdził podczas konferencji prasowej Tomasz Kominek, radny miasta Płocka. - Mam nadzieję, że co roku na Radziwiu będziemy oddawać tego typu inwestycje - dodał.

W tej chwili trwają procedury odbiorowe. Wkrótce park zostanie oddany do użytku dla płocczan. Koszt inwestycji to ponad 5 mln złotych. Została ona dofinansowana środkami Unii Europejskiej kwotą 1,8 mln złotych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE