Reklama

Park handlowy i nowy Lidl. Prace budowlane ruszą jeszcze w tym roku

Opublikowano:
Autor:

Park handlowy i nowy Lidl. Prace budowlane ruszą jeszcze w tym roku - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Parki handlowe, które budują, starają się lokalizować w pobliżu dużego dyskontu. Podobnie będzie w Płocku.

Parki handlowe, które budują, starają się lokalizować w pobliżu dużego dyskontu. Podobnie będzie w Płocku.

Trei Real Estate Poland aktualnie buduje obiekt w Łasku. Obecnie są prowadzone prace projektowe dotyczące Vendo Parków w Kutnie, Częstochowie, Solcu Kujawskim, Inowrocławiu, Władysławowie i Płocku. Lokalizację wybrano już w 2018 r.. Zdecydowano się na ul. Portową, w pobliżu sklepu sieci Biedronka, która - według zapowiedzi - będzie miała konkurencję.

- We wrześniu 2019 r. Trei rozpocznie budowę Lidla o powierzchni 2,2 tys. metrów kwadratowych - dowiedzieliśmy się od Mai Michalak z agencji Linkleaders, która reprezentuje Trei Real Estate Poland.

Jako Trei Real Estate nie tylko budują parki handlowe w Polsce i Europie, ale również gromadzą je w swoim portfolio nieruchomościowym, stąd obecność określonej grupy najemców. KiK, TEDi czy Pepco to przykłady firm, będących ich stałymi partnerami. Wśród najemców są sieci drogeryjne, sportowe, sklepy z branży RTV i AGD. W obiekcie w Płocku również planują miejsce dla kilku marek (już w 2018 r. prezes Trei Real Estate Poland zapowiedział przestrzeń dla sześciu).

- Wybraliśmy Płock, bo widzimy ogromy potencjał w tym mieście. Chcemy nie tylko trafić z naszą ofertą do mieszkańców, ale także przyczynić się do zwiększenia miejsc pracy. Wybraliśmy lewy brzeg Wisły, gdzie nie ma tego typu obiektów. Będziemy pierwsi i liczymy na to, że nasz Vendo Park poprawi wygodę robienia zakupów w tej okolicy. Jednocześnie przyjęty przez nas model biznesowy nie oznacza, że rezygnujemy z inwestycji w dużych miastach, takich jak Łódź czy Kraków - wyjaśniał Wesołowski przy okazji zapowiedzi powstania obiektu w Płocku.

Trei Real Estate buduje i gromadzi w swoim portfolio parki handlowe pod wspólną marką Vendo Park. Wszystkie te obiekty posiadają cechy wspólne: m.in. spójną identyfikację wizualną oraz koncepcję architektoniczną. Vendo Parki to parterowe parki handlowo - usługowe wyposażone w parkingi. Budowa Vendo Parku w Płocku powinna ruszyć w październiku. - Zajmie powierzchnię 2,2 tys. metrów kwadratowych. Trwa przetarg dot. wyłonienia generalnego wykonawcy. Planowane otwarcie Vendo Parku to II kwartał 2020 r. - dopowiada Maja Michalak.

Pierwszy Vendo Park w Polsce powstał w 2013 r. w Nysie. Kolejne zbudowano w Chełmie, Milanówku, Mińsku Mazowieckim, Skierniewicach, Świdnicy, Dąbrowie Górniczej, Pułtusku czy Chodzieży. Klienci mogą robić zakupy w dwóch parkach handlowych w Łodzi. Tam wśród najemców jest drogeria Rossmann, KiK, Pepco i Action, działa Piekarenka (w innym są takie sklepy, jak Media Expert, KiK, Tedi i Kakadu). Jeszcze w tym roku planują otwarcie Vendo Parku w Ostrołęce. Ponadto rozpoczęto budowę Vendo Parku w Kobyłce (woj. mazowieckie, wśród najemców są Rossmann i Pepco,) oraz Jaworze (woj. dolnośląskie, obok budują sklep sieci Biedronka, w gronie najemców parku handlowego znalazły się takie sieci jak KIK, Empik, Hebe, Action, Martes Sport, Pepco, Media Expert oraz Sinsay.).

[ZT]20747[/ZT]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE