Reklama

Parada gwiazd na trzecią część sezonu POS

Opublikowano:
Autor:

Parada gwiazd na trzecią część sezonu POS - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W trzeciej części sezonu koncertowego 2013/2014 Płocka Orkiestra Symfoniczna zagra między innymi z Piotrem Polkiem oraz z zespołami De Mono i Perfect.

W trzeciej części sezonu koncertowego 2013/2014 Płocka Orkiestra Symfoniczna zagra między innymi z Piotrem Polkiem oraz z zespołami De Mono i Perfect.

De Mono pojawi się w Płocku już w piątek 4 kwietnia o 19. Andrzej Krzywy (wokal), Piotr Kubiaczyk (gitara basowa), Tomasz Banaś (gitary), Dzidek Zioło (gitary), Paweł Pełczyński (saksofon), Paweł Dampc (instrumenty klawiszowe) i Marcin Korbacz (perkusja) wraz z płockimi symfonikami zagrają utwory ze swojej najnowszej płyty „De Mono symfonicznie”. Za pulpitem dyrygenckim stanie Jacek Piskorz.

– Nagrywając album z orkiestrą symfoniczną, poszliśmy śladem wielu polskich i zagranicznych zespołów, które zrobiły to przed nami – powiedział nam lider i wokalista De Mono Andrzej Krzywy. – Chcieliśmy jednak zrobić coś nowego, dlatego zdecydowaliśmy się nagrać płytę studyjną, a nie koncertową. Aranżerem wszystkich utworów, a jednocześnie dyrygentem, który poprowadził Orkiestrę Polskiego Radia, był Jacek Piskorz. Wszystko wyszło doskonale. Mamy do Jacka pełne zaufanie, dlatego nie wahaliśmy się nawet chwilę, kiedy zaproponował nam, abyśmy zagrali w Płocku z tutejszą orkiestrą.

Andrzej Krzywy ze swoim zespołem wykona w Płocku dziesięć utworów z płyty „De Mono Symfonicznie”, wśród których znajdą się takie przeboje jak: „Kamień i aksamit”, „Znów jesteś ze mną” oraz „Póki na to czas”.

Na sobotę 10 maja zaplanowany został koncert „Perfect Symfonicznie”, który będzie częścią Pikniku Europejskiego. Jeden z gigantów polskiego rocka zagra z Płocką Orkiestra Symfoniczną o 20 w amfiteatrze.

Każdy, kto zdecyduje się wybrać do amfiteatru, będzie mógł przekonać się, jak z Płocką Orkiestrą Symfoniczną Grzegorz Markowski (wokal), Dariusz Kozakiewicz (gitara), Jacek Krzaklewski (gitara), Piotr Szkudelski (perkusja) i Piotr Urbanek (gitara basowa) zagrają swe największe hity: „Autobiografia”, „Nie płacz Ewka”, „Chcemy być sobą”, „Niepokonani” i inne.

Warto dodać, że Perfect wystąpił już raz w naszym mieście na koncercie symfonicznym. Było to w lipcu 2010 roku. Publiczność bawiła się wówczas fantastycznie. Możemy się więc spodziewać, że i tym razem będzie podobnie.

Trzecią gwiazdą, która w ostatniej części sezonu zagra z Płocką Orkiestrą Symfoniczną, będzie Piotr Polk. W świadomości milionów Polaków utrwalił się przede wszystkim jako inspektor Orest Możejko z serialu „Ojciec Mateusz”. Nie każdy jednak wie, że ukończył szkołę muzyczną, w której uczył się gry na fortepianie, perkusji, akordeonie i perkusji. Ma na swoim koncie dwie płyty: „Polk in love” oraz „Mój film”.

Z tego drugiego albumu pochodzą utwory utrzymane w swingująco-jazzującym klimacie lat 60.: „Twój Eden”, „Nie pamiętaj mnie”, „Jest świetnie”, „Zielono mi”, „Mój Film”, „Idź swoją drogą”, które usłyszymy w Płocku. Piotrowi Polkowi, obok płockich symfoników pod batutą Tomasza Filipczaka, towarzyszyć będą: Daniel Popiałkiewicz (gitara), Maciej Matysiak (kontrabas), Tomasz Waldowski (perkusja), Marcin Cichocki (pianino) i Sebastian Stanny (saksofon). Piotr Polk wystąpi w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Płocku w czwartek, 5 czerwca o 19.

Niezwykle zapowiada się koncert, który odbędzie się w piątek 16 maja o 19. Płocka Orkiestra Symfoniczna pod batutą Vladimira Kiradjieva towarzyszyć będzie najbardziej uzdolnionym młodym płockim muzykom: Wiktorowi Mieczykowskiemu (skrzypce), Szymonowi Parulskiemu (klarnet), Norbertowi Celianowi (puzon) i Roksanie Dąbkowskiej (fortepian).

W piątek 11 kwietnia w wykonaniu sopranistki Katarzyny Oleś-Blachy oraz barytona Stanisława Kufluka usłyszeć będzie można najsłynniejsze arie z wielkich oper „Cyrulik sewilski”, „Eugeniusz Oniegin”, „Carmen”, „Orfeusz w piekle”, „Opowieści Hoffmana”. Płockich symfoników poprowadzi Tomasz Tokarczyk.

Sezon zakończy się w piątek 13 czerwca koncertem „Muzyka mistrzów”, w którym POS zagra z pianistą Markiem Brachą. W programie znajdą się uwertura do opery „Czarodziejski flet” i Koncert fortepianowy A-Dur Wolfganga Amadeusza Mozarta oraz II Symfonia C- dur Roberta Schumanna.Fot. Tomasz Paszkiewicz/Portal Płock oraz archiwum POS

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE