Reklama

Padł rekord! Zarejestrowaliśmy wyjątkowo dużo samochodów

Opublikowano:
Autor:

Padł rekord! Zarejestrowaliśmy wyjątkowo dużo samochodów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Rośnie liczba zarejestrowanych aut. To nie tylko trend ogólnopolski. Styczeń w Płocku również był rekordowy.

Rośnie liczba zarejestrowanych aut. To nie tylko trend ogólnopolski. Styczeń w Płocku również był rekordowy.

Zgodnie z tym, co podaje Urząd Miasta Płocka, w styczniu 2018 roku zarejestrowano w naszym mieście 1098 wszystkich pojazdów, natomiast w styczniu 2017 - 768. 

Ten styczeń jest więc naprawdę rekordowy dla branży motoryzacyjnej zarówno dla Płocka, jak i całego kraju. Jak podaje portal Bankier.pl. w styczniu bieżącego roku zarejestrowano 51 039 nowych samochodów osobowych i dostawczych do 3,5 t. Tempo wzrostu rejestracji nie słabnie – tegoroczny początek roku jest znacznie wyższy w stosunku od ubiegłego.

Raport Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego prezentujący statystyki dotyczące rejestracji samochodów w Polsce wskazuje, że w styczniu bieżącego roku wzrost wyniósł 21,7 proc. (9 105 szt.). Osiągnięty rezultat był niższy od grudniowego o 5,9 proc. (3 193 szt.), ale po raz trzeci od ubiegłego roku i zarazem w ciągu ostatnich 10 lat, przekroczył poziom 50 tys. W grupie samochodów osobowych w styczniu 2017 r. zarejestrowano 46 081 szt. Wzrost utrzymał się 34. miesiąc z rzędu i po raz szósty od ubiegłego roku przekroczył poziom 40 tys. 

W analizie podano także, jakie marki rejestrujemy najczęściej - Toyota i Skoda rządzą wśród indywidualnych klientów. Dodać warto, że skoda jest ulubionym autem kupowanym przez firmy.

Toyota yaris i skoda fabia to jedyne modele aut, które w styczniu zarejestrowanych zostało blisko 1000 szt. W przypadku toyoty była to liczba sięgająca 992 sztuk, a skody 982. Na trzecim miejscu znalazł się opel astra z wynikiem 624 rejestracji. 

Podwoiła się także sprzedaż skody fabii. Olbrzymie wzrosty względem grudnia spowodowały, że tylko jeden model z pierwszej dwudziestki odnotował stratę – renault clio - nawet o 12 procent. Podsumowując, klienci indywidualni kupili o jedną trzecią aut więcej.

Dwa modele skody nie odpuszczają dwóch pierwszych miejsc, jeśli chodzi o firmy – skoda octavia i fabia to jedyne auta, któreych klienci firmowi kupują 1000 sztuk miesięcznie. Na trzecim miejscu ponownie pojawia się opel astra z liczbą rejestracji sięgającą 861 sztuk.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE