Reklama

Pacjent na OIOM-ie z negatywnym wynikiem. Trwa przygotowanie do powrotu rehabilitacji [RAPORT Z WINIAR]

Opublikowano:
Autor:

Pacjent na OIOM-ie z negatywnym wynikiem. Trwa przygotowanie do powrotu rehabilitacji  [RAPORT Z WINIAR] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Placówka szykuje się do przywrócenia rehabilitacji, choć nie jest to łatwe zadanie. Dyrektor Stanisław Kwiatkowski przekazał najnowsze informacje dotyczące sytuacji epidemiologicznej w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Płocku. 

Placówka szykuje się do przywrócenia rehabilitacji, choć nie jest to łatwe zadanie. Dyrektor Stanisław Kwiatkowski przekazał najnowsze informacje dotyczące sytuacji epidemiologicznej w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Płocku.

Dane liczbowe:

  • 15 pacjentów oczekujących na wynik na COVID-19,
  • 4 na oddziale zakaźnym,
  • 10 na oddziale płucnym,
  • 1 na OIOM (choć jak dodał chwilę później dyrektor, pacjent ma wynik negatywny), 
  • 11 pobrań ostatniej doby,
  • 534 pobrania od początku pandemii,
  • 123 osoby zgłosiły się do szpitalnego oddziału ratunkowego,
  • 45 osób zostało przyjętych. 

- Trwają przygotowania do uruchomienia rehabilitacji w szpitalu. Ustalane są korytarze, przejścia pacjentów do gabinetów zabiegowych, narady ilu może jednocześnie przebywać i jakie zabiegi będą wykonywane. Tworzona jest nowa kolejka - część pacjentów zrezygnowało, czeka na bezpieczniejsze czasy, część nie odbiera telefonów - mówił Stanisław Kwiatkowski, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku. 

Powrót rehabilitacji jest też uzależniony od powrotu personelu, choć jak podkreśla dyrektor, w tym tygodniu absencja wśród pracowników się zmniejszyła. Wcześniej, z różnych powodów (zwolnienia lekarskie, urlopy macierzyńskie i wychowawcze, zasiłki opiekuńcze), do pracy nie przychodziło ok. 14-15 proc. pracowników, teraz to niespełna 11 proc. Przy takiej absencji nie ma problemów z obsadą. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE