Reklama

Ożywione nocne życie muzeów [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Ożywione nocne życie muzeów [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Tysiące ludzi przewinęło się przez płockie instytucje kulturalne, które wzięły udział w tegorocznej edycji Nocy Muzeów. Szkoda, że tana noc jest tylko raz w roku.

Tysiące ludzi przewinęło się przez płockie instytucje kulturalne, które wzięły udział w tegorocznej edycji Nocy Muzeów. Szkoda, że tana noc jest tylko raz w roku.

Muzeum Żydów Mazowieckich do zapoczątkowanej w Berlinie akcji przyłączyło się po raz pierwszy. Kierownictwo placówki nie spodziewało się aż tak wielkiego zainteresowania ze strony mieszkańców Płocka i okolicy. – Z pobieżnych wyliczeń wynika, że było u nas już ponad tysiąc ludzi – mówił Portalowi Płock Rafał Kowalski, zastępca kierownika muzeum.

Tłumy zwiedzających z wielkim zainteresowaniem przyglądali się wszystkim eksponatom, z chęcią korzystali ze wszystkich multimediów, nie ukrywając swoich emocji. – Wiedziałam, że w naszej okolicy mieszkało przed wojną wielu Żydów. Ale nie spodziewałam się, że było ich aż tak dużo – powiedziała nam Marzena Czajkowska.

Niewiele mniejszym powodzeniem niż wszystkie ekspozycje cieszyła się kawa po żydowsku, serwowana przez baristę z restauracji Estera. Napój to zupełnie niezwykły, którego smak przepełniony jest wieloma egzotycznymi dodatkami.

Wystarczyło przejść parę kroków, aby trafić do Muzeum Mazowieckiego. Tutaj można było obejrzeć zarówno wystawę X wieków historii Płocka, jak i zbiory secesji czy art-deco, z których słynie to muzeum. Zwiedzającym czas umilał kwartet smyczkowy Płockiej Orkiestry Symfonicznej.

Swe podwoje dla zwiedzających w tę wyjątkową noc otworzyły również: Płocka Galeria Sztuki, Nove Kino Przedwiośnie (specjalne seanse, których akcja toczy się w dwudziestoleciu międzywojennym) oraz Muzeum Diecezjalne.

Fot Tomasz Paszkiewicz

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE