Reklama

Otworzyli centrum i spotkali smoka [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Otworzyli centrum i spotkali smoka [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Płockie Centrum Terapeutyczno-Rehabilitacyjne w środę zostało już oficjalnie udostępnione. Przecięto wstęgi, zaproszono do zwiedzania i na część artystyczną, a tam wyskoczył wielki, kolorowy smok, który sunął po sali między gośćmi.

Płockie Centrum Terapeutyczno-Rehabilitacyjne w środę zostało już oficjalnie udostępnione. Przecięto wstęgi, zaproszono do zwiedzania i na część artystyczną, a tam wyskoczył wielki, kolorowy smok, który sunął po sali między gośćmi.

Nowe Centrum Terapeutyczno-Rehabilitacyjne znajduje się przy ul. Lasockiego i jest efektem realizacji projektów z Budżetu Obywatelskiego. Jeszcze we wtorek wysypywano sól w grocie solnej. W środę tuż po godzinie 11.00 przecięcia wstęgi dokonali: wiceprezydent Roman Siemiątkowski, dyrektor centrum Robert Kowalski, ks. kanonik Piotr Grzywaczewski, przedstawicielki rady rodziców i uczniów, ponieważ centrum wchodzi w skład kilku innych placówek tworzących Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2. Mieści się tam także szkoła przysposabiająca do pracy młodzież z niepełnosprawnością w stopniu umiarkowanym bądź znacznym (z początku kształcono do roli krawca lub dziewiarza, obecnie kucharza, piekarza, fryzjera, mechanika, introligatora czy ogrodnika) oraz Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 6, do której uczęszczają dzieci z autyzmem, borykające się z lekką niepełnosprawnością czy też z Zespołem Aspergera.

Specjalnie na otwarcie przypomniano historię ośrodka, zatańczyły czirliderki i wykonano kilka piosenek Marka Grechuty aż tu na salę wskoczył jeden z uczniów przebrany za sympatycznego pieska, który przestraszył się wielkiego, pokrytego łuskami, smoka. Szybko jednak przekonał się, że ocenił smoka zbyt szybko, sugerując się wyłącznie jego groźnym wyglądem. Wspólnie z niezwykłym gadem udali się w podróż po Kraju Kwitnącej Wiśni i pozostałych państwach Orientu.

Wyposażenie sal nowego centrum spodobało się wszystkim, którzy przyszli, a szczególnie wygodne fotele na piętrze i urządzenie sali doświadczania świata, w której migają kolorowe światła i ustawiono wielkie łoże. Przypomnijmy, że projekt kosztował ponad cztery miliony złotych, z czego 900 tys. zł to dotacja z PFRON, a 2,2 mln zł to środki przeznaczone z Budżetu Obywatelskiego. W środku, oprócz wspomnianych już groty solnej i sali doświadczania świata, mamy również komorę hiperbaryczną, gabinet do kinezyterapii, fizykoterapii, hydroterapii, gabinety psychologa i pedagoga, salę terapeutyczną,

Centrum zaoferuje pacjentom zestaw terapii: metodą Tomatisa, arteterapię, choreoterapię, kinezjologię edukacyjną metodą Dennisona, terapię integracji sensorycznej czy logopedyczną. Wiadomo już, że będzie świadczyło usługi w wymiarze 40 godzin tygodniowo od poniedziałku do piątku przez cały rok (co do sobót wszystko zweryfikuje rzeczywiste zapotrzebowanie). Dzieci z ośrodka skorzystają z placówki bezpłatnie (w godzinach przedpołudniowych), podobnie jak i inne dzieci z pozostałych ośrodków na terenie Płocka (posiadające opinię z poradni psychologiczno-pedagogicznej). Dla osób spoza naszego miasta wszystko będzie płatne.

Czytaj też:

Więcej zdjęć:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE