Reklama

Osuwają się skarpy wiaduktu. Wina pogody?

Opublikowano:
Autor:

Osuwają się skarpy wiaduktu. Wina pogody? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jak się okazuje, za osuwiska, które powstały na skarpach przy wiadukcie nad Piłsudskiego, odpowiadała niespotykana o tej porze roku ... pogoda.

Jak się okazuje, za osuwiska, które powstały na skarpach przy wiadukcie nad Piłsudskiego, odpowiadała niespotykana o tej porze roku... pogoda.

Wiadukt na Piłsudskiego to jedna ze sztandarowych inwestycji minionej kadencji obok pierwszej nitki obwodnicy w granicach miasta. Prace postępowały szybko i udało się dotrzeć do finiszu z początkiem grudnia zeszłego roku, ale jak się czasem mawia, jak się człowiek spieszy, to się diabeł cieszy. Niewysokie skarpy przy wiadukcie kolejowym na Piłsudskiego po południowej stronie jezdni nie są w najlepszym stanie, osuwiska robią się po każdym większym deszczu.

Gdyby jednak szukać winnych, to okazuje się, że wszystko zawdzięczamy nietypowej… pogodzie.

- Nasadzona zieleń ze względu na porę roku nie wzmocniła odpowiednio wybudowanych skarp – wyjaśnia wiceprezydent Jacek Terebus radnej Wiolecie Kulpie. - Niespotykane o tej porze roku intensywne opady deszczu, które wystąpiły 23 grudnia 2014 roku spowodowały osunięcia skarp.

Ratusz jeszcze tego samego dnia, po ulewie zaalarmował wykonawcę, firmę Polwar, a w Wigilię Bożego Narodzenia ponowił informację pisemnie (w tym czasie sporządzono też dokumentację fotograficzną i podjęto działania mające tymczasowo zabezpieczyć osuwiska).

Reakcję chyba jednak opóźniła sama data, skoro chodziło również o pierwszy i drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. W każdym razie odpowiedzi nie był długo, dopiero 26 lutego ponowiono wezwanie o rozpoczęcie robót naprawczych. Jednak znów nikomu się specjalnie nie spieszyło, ponieważ przedstawiciele firmy udali się na oględziny dopiero 11 marca i poinformowali Wydział Inwestycji i Remontów, że prace naprawcze ruszą, ale już po zimie.

AKTUALIZACJA:

Jak dowiedzieliśmy się od Huberta Woźniaka z biura prasowego Ratusza, wykonawca naprawił już osuwiska na niewielkim, bo kilkumetrowym odcinku skarp przy wiadukcie. Prace wykonał w ramach obowiązującej 60-miesięcznej gwarancji.

 

Na zdjęciach: pogoda pokrzyżowała plany związane z zabezpieczeniem wzniesień pod wiaduktem, fot. Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE