reklama
reklama

Ostatnie dni na zgłaszanie projektów w Budżecie Obywatelskim Mazowsza. Trzeba się spieszyć!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: materiały prasowe

Ostatnie dni na zgłaszanie projektów w Budżecie Obywatelskim Mazowsza. Trzeba się spieszyć! - Zdjęcie główne

foto materiały prasowe

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Tylko kilka dni zostało na zgłoszenie swojego projektu w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza.  W puli do rozdysponowania jest rekordowe 30 mln zł!
reklama

Czasu na zgłoszenie projektu jest coraz mniej. Propozycje są przyjmowane tylko do 21 stycznia. Trzeba się więc spieszyć. Jak przypominają w samorządzie województwa, w tym roku do rozdysponowania będzie rekordowa kwota 30 mln zł. 

– Jeśli chcesz mieć wpływ na to co dzieje się w naszym regionie, zgłoś projekt! – zachęca marszałek województwa mazowieckiego, Adam Struzik.

Budżet Obywatelski Mazowsza po raz piąty

BOM jest organizowany już po raz piąty. Marszałek Struzik podkreśla, że jego skala jest ogromna bo potrzeby mieszkańców są bardzo zróżnicowane.

– Projekty zgłaszane do budżetu obywatelskiego pokazują nam, które dziedziny potrzebują wsparcia. Mazowszanie chcą organizować szkolenia dla dzieci i młodzieży, festiwale czy tworzyć szlaki turystyczne - przekonuje Adam Struzik. - Niezwykle ważne jest dla nich również zdrowie i bezpieczeństwo. We wszystkich dotychczasowych edycjach zakupiliśmy ponad 20 ambulansów. Dzięki BOM wspieramy też rozwój in-vitro na Mazowszu. 

Należy się spieszyć! Już tylko do niedzieli, 21 stycznia mieszkańcy Mazowsza mogą zgłaszać projekty do piątej edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Zadania, które można realizować dzięki BOM są wszechstronne i różnorodne. Mogą to być inicjatywy dotyczące ochrony zdrowia, edukacji i kultury, przez projekty zielone po inwestycje. Na projekty inwestycyjne można wydać maksymalnie 1,2 mln, zaś na nieinwestycyjne, tzw. miękkie – 240 tys. zł.

Kto może zgłosić projekt?

Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych. Każdy może zarówno zgłosić, jak i poprzeć dowolną liczbę projektów. W imieniu osób małoletnich projekty składają ich rodzice lub opiekunowie prawni. 

– Zachęcamy do zgłaszania projektów miękkich, nieinwestycyjnych, angażujących mieszkańców w obszarze kultury, edukacji, profilaktyki zdrowia, bezpieczeństwa czy ochrony środowiska – proponuje Sara Michalska zastępca dyrektora departamentu organizacji w urzędzie marszałkowskim.

W samorządzie województwa podpowiadają, że zgłaszane projekty powinny być odpowiedzią na potrzebę mieszkańców i wspierać rozwój województwa. Dlatego projekt, aby mógł zostać rozpatrzony, musi zyskać poparcie minimum 50 mieszkańców Mazowsza.

Jakie warunki trzeba spełnić?

Projekty, ze względu na swój charakter, mogą obejmować obszar całego województwa lub tylko jeden z dziewięciu podregionów - na przykład płocki. Takie zadania muszą być realizowane na terenie Mazowsza, a inwestycje zaplanowane wyłącznie na nieruchomościach województwa.

Propozycje należy składać w formie wypełnionego formularza na stronie Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Można w nim zapisywać wersje robocze, edytować, dodawać załączniki. Przez platformę urzędnicy będą się kontaktować z autorami projektów na etapie oceny.

Projekt można też zgłosić w formie papierowej – pocztą lub osobiście w siedzibie urzędu w Warszawie lub w jednej z delegatur – w Płocku mieści się ona przy ul. Kolegialnej 19.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama