Reklama

Ostatnia prosta kampanii. Jacek Ozdoba zapraszał na wiec w Płocku

Opublikowano:
Autor:

Ostatnia prosta kampanii. Jacek Ozdoba zapraszał na wiec w Płocku  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Trwa ostatnia prosta kampanii wyborczej. Do Płocka przyjedzie Patryk Jaki, a o jego wizycie przypominał Jacek Ozdoba - wiceminister klimatu i poseł z okręgu płocko-ciechanowskiego.

Trwa ostatnia prosta kampanii wyborczej. Do Płocka przyjedzie Patryk Jaki, a o jego wizycie przypominał Jacek Ozdoba - wiceminister klimatu i poseł z okręgu płocko-ciechanowskiego. 

Politycy wszystkich partii rozjechali się po Polsce powiatowo-gminnej i zachęcają do głosowania na swojego kandydata. Do końca kampanii wyborczej pozostało zaledwie kilkadziesiąt godzin, a wszystkie sondaże wskazują na minimalną różnicę między Andrzejem Dudą a Rafałem Trzaskowskim. Oba obozy podkreślają, że zdecydować mogą pojedyncze głosy, dlatego trwa zaciekła walka o każdy z nich. 

Nie inaczej jest w Płocku. W poniedziałek pod pomnikiem Bolesława Krzywoustego pojawił się Jacek Ozdoba, poseł PiS i jednocześnie wiceminister klimatu. Zapraszał na środowe spotkanie z Patrykiem Jakim i senatorem Markiem Martynowskim w ramach finału kampanii "Łączy nas Polska".

- Zachęcamy, żeby jak najwięcej osób przyszło i pokazało poparcie dla prezydenta Andrzeja Dudy. To bardzo ważny czas dla Polski i takich miast jak Płock, Ciechanów i innych miast i miasteczek północnego Mazowsza. Wybór jest prosty: albo Andrzej Duda i wielkie inwestycje, które przyniosą możliwość rozwoju tego regionu, albo prezydent Rafał Trzaskowski, który zdecydowanie odbiega od tego, co deklaruje prezydent Duda. Nie chce wielkich inwestycji, nie chce Centralnego Portu Komunikacyjnego - mówił Jacek Ozdoba żartując, że za chwilę kandydat Koalicji Obywatelskiej zakwestionuje sens istnienia ORLENU czy Polskich Linii Lotniczych. 

Ozdoba podkreślał, że Płock ma ogromny potencjał ze względu na swoje położenie i "walory historyczne" i przekonywał, że Centralny Port Komunikacyjny jest wielką szansą na powstanie połączeń kolejowych i drogowych. 

Jacek Ozdoba został zapytany o czeki, jakie premier Mateusz Morawiecki rozdaje samorządom, choć te pieniądze nie są jeszcze przegłosowane przez parlament. Wiceminister odpowiadał, że to pomoc dla samorządów, które także zostały dotknięte pandemią koronawirusa. 

- Płock otrzyma kilka milionów złotych, a np. Słupno 800 tys. złotych. Te środki są dobrym krokiem w stronę pobudzenia polskiej gospodarki - tłumaczył. - Pieniądze zostaną zabezpieczone. Są przewidziane w tarczy kryzysowej. Myślę, że ten program znajdzie się w punkcie obrad parlamentu w lipcu. To jednak pytanie do osób prowadzących proces legislacyjnych. Całości harmonogramu posiedzeń nie jestem w stanie zapamiętać, bo mam inne obowiązki. 

W czasie "debaty" w TVP Info prezydent Andrzej Duda powiedział, że "nie jest zwolennikiem jakichkolwiek szczepień obowiązkowych". Zapytany o zdanie na ten temat Ozdoba odpowiedział: 

- Uważam, że szczepionka nie powinna być obowiązkowa. Nie będziemy nikogo zmuszać - zapewniał. 

 Podsumowanie kampanii "Łączy nas Polska" w środę 8 lipca o godz. 18:30 pod pomnikiem Bolesława Krzywoustego. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE