Reklama

Osiedlowy skwer już gotowy [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Osiedlowy skwer już gotowy [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Choć mieszkańcy już od jakiegoś czasu korzystają z nowego boiska, placu zabaw i siłowni pod chmurką, dopiero dziś oficjalnie otwarto skwer przy Południowej.

Choć mieszkańcy już od jakiegoś czasu korzystają z nowego boiska, placu zabaw i siłowni pod chmurką, dopiero dziś oficjalnie otwarto skwer przy Południowej.

Osiedlowe nowości powstały na wydeptanym przez kilka pokoleń starym boisku między Wyszogrodzką a Cholerką, w pobliżu budynku po policyjnej izbie dziecka przy Południowej.  Muniserwis na zlecenie miasta wybudował tam nowe boisko do gry w piłkę nożną, podobne do tego, które powstało na Skarpie.

Trawiaste boisko o wymiarach 18 na 32 m jest ogrodzone zieloną siatką podobnie jak orliki, więc nie ma ryzyka, że piłka wypadnie na jezdnię albo uderzy brzdące bawiące się w piaskownicy i na huśtawkach placu zabaw, który powstał obok. Poza bujaczkami maluchy mają do  dyspozycji koniki i smoki, zamek ze zjeżdżalniami i drązkami, obok ustawiono też cztery ławki i śmietniczki. Nie zabrakło też siłowni pod chmurką - przy skwerze stanęły trzy urządzenia znane z innych osiedli: prasa nożna i wioślarz, pylon podwójny: ławka i prostownik pleców oraz biegacz.

Jesienią zostaną jeszcze posadzone drzewa. Całość kosztowała prawie 222 tys. zł.

 - Mam nadzieję, że to miejsce będzie dobrze służyć dzieciom, młodzieży i dorosłym - mówił prezydent Andrzej Nowakowski podczas dzisiejszego oficjalnego otwarcia skweru i boiska z udziałem uczniów Szkoły Podstawowej nr 12. Przypomniał też, że o przygotowanie takiego miejsca do rekreacji postulowała rada mieszkańców osiedla Wyszogrodzka w ramach wniosków zgłaszanych przez poszczególne osiedla.

O pomysłach poszczególnych osiedli czytaj też: 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE