Reklama

Orlen zaprasza na koncerty do kościołów. Sprawdź, do których

Opublikowano:
Autor:

Orlen zaprasza na koncerty do kościołów. Sprawdź, do których  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości PKN Orlen jako sponsor koncertów pasyjnych zaprasza płocczan do wysłuchania cyklu utworów muzycznych o Męce Pańskiej.

PKN Orlen jako sponsor koncertów pasyjnych zaprasza płocczan do wysłuchania cyklu utworów muzycznych o Męce Pańskiej.

Wielki Post to czas przygotowań do przeżywania Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Od wieków  ten okres liturgiczny inspirował kompozytorów, poetów, artystów do tworzenia dzieł związanych z cierpieniem Chrystusa. Połączenie refleksyjnej muzyki i tekstu we wnętrzach kościołów przenosi słuchaczy w świat polskiej tradycji, wierzeń i Ewangelii. Pozwala  zatrzymać się na chwilę i zastanowić nad sensem cierpienia, przemijaniem, krzyżem, który każdy w swoim życiu niesie.

W tym szczególnym czasie PKN Orlen zaprasza płocczan i gości odwiedzających miasto do wysłuchania koncertów pasyjnych, które odbędą się w płockich kościołach w dniach 31 marca – 8 kwietnia.

-  ŚW. JADWIGI - 31 marca godz. 17.00 -  koncert  „VIA  DOLOROSA”,

-  ŚW STANISŁAWA KOSTKI (Stanisławówka) - 7 kwietnia godz. 19.00 - koncert  „VIA CRUCIS”,

-  ŚW. BENEDYKTA (RADZIWIE) -  8 kwietnia, godz.16.30 - koncert  „VIA DOLOROSA”,

-  ŚW. BARTŁOMIEJA (FARA) -  8 kwietnia, godz. 18.30 - koncert  „VIA CRUCIS”,

-  ŚW. WOJCIECHA - 8 kwietnia godz. 19.30 - koncert  „VIA DOLOROSA”.

Koncert „Via Dolorosa” to utwór na chór mieszany, kwintet klarnetowy oraz narratora, oparty na tekstach mistyczki Anny Emmerich, które posłużyły do scenariusza filmu „Pasja” w reżyserii Mela Gibsona. Wstrząsające teksty są wierne przekazowi ewangelicznemu. Teksty misterium przeplatają się z polskimi pieśniami pasyjnymi, tworząc pełną ascetycznej prostoty i kontemplacji Drogę Krzyżową. Wykonawcy: Przemysław Turowski – narrator, Suwalski Chór Kameralny „Viva Musica”, kwintet klarnetowy, dyrygent - Grzegorz Bogdan.

Koncert „Via Crucis” to wzruszające i przejmujące dzieło, składające się z rozważania 14 stacji Drogi Krzyżowej, wykonywane przez klasyczny kwintet dęty, dwóch solistów i narratora.  Utwór skomponowany został przez Tomasza Labunia, kompozytora młodego pokolenia, absolwenta Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Tekst i rozważania napisał poeta i aktor  śp. Andrzej Krajewski.  Wykonawcy: Sylwia Lorenc - flet, Katarzyna Soja – obój, Michał Szubarga – klarnet, Anna Muszyńska - fagot,  Emilian Bońkowski - waltornia. Soliści: Dorota Szczepańska – sopran, Piotr Rafałko - waltornia.

Wstęp na koncerty wszystkie koncerty jest bezpłatny.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE