Reklama

Reklama

ORLEN wprowadza nowe godziny pracy. Komunikacja Miejska dokłada kursy

Opublikowano: 25 marca 2020 16:22
Autor:

ORLEN wprowadza nowe godziny pracy. Komunikacja Miejska dokłada kursy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pracownicy ruchu ciągłego ORLENU od czwartku 26 marca będą podzieleni na dwie grupy. Jedni zaczną zmianę o 6:00, a drudzy o 7:00. Komunikacja Miejska zrealizuje dodatkowe kursy "trzydziestek", czyli linii, którymi do zakładu docierali pracownicy. Pomoże to rozładować kolejki przed zakładem, a także osiągnąć limit miejsc pasażerów w autobusach narzucony przez rząd.

Reklama

Pracownicy ruchu ciągłego ORLENU od czwartku 26 marca będą podzieleni na dwie grupy. Jedni zaczną zmianę o 6:00, a drudzy o 7:00. Komunikacja Miejska zrealizuje dodatkowe kursy "trzydziestek", czyli linii, którymi do zakładu docierali pracownicy. Pomoże to rozładować kolejki przed zakładem, a także osiągnąć limit miejsc pasażerów w autobusach narzucony przez rząd.  

Od kilkunastu dni PKN ORLEN wdrożył dodatkowe procedury bezpieczeństwa na terenie zakładu, które są cały czas szlifowane. Pracownikom wchodzącym na teren zakładu jest mierzona temperatura, co powodowało spore kolejki. Pracownicy stali ciasno w kolejce kilkanaście, czasami kilkadziesiąt minut. 

[ZT]25135[/ZT]

Koncern pracował nad rozwiązaniem tego problemu. Pracownicy byli proszeni o zachowanie bezpiecznego odstępu, przed bramkami rozklejono także specjalne taśmy. 

- Od poniedziałku na bramach wejściowych po 4 pracowników ORLEN Ochrony wyposażonych w termometry dokonuje pomiaru temperatury i są czynne po 4 kołowrotki (wejścia) na bramie. Dzięki tym działaniom czas oczekiwania na wejście lub wyjście to od 2 do 5 minut, czyli de facto odbywa się na bieżąco - zapewnia biuro prasowe koncernu. 

Podjęto także decyzję, że pracownicy firm zewnętrznych pracujących na terenie zakładu mogą korzystać z każdej bramy, co też rozładowało kolejki. Od czwartku 26 marca dołożono kolejne rozwiązanie - pracownicy ruchu ciągłego zostali podzieleni na dwie grupy.

Dotychczas wszyscy pracowali w 12-godzinnych zmianach od 6:00 do 18:00 i od 18:00 do 6:00. Teraz wprowadzono podział - część będzie pracowała w dotychczasowych godzinach, a część przejdzie na system od 7:00 do 19:00 i od 19:00 do 7:00. Taki system będzie obowiązywał do odwołania. 

W porozumieniu z Komunikacją Miejską dołożono więc kursów linii "trzydziestek", które dowożą pracowników pod zakład. Na wszystkich liniach 31, 32, 33 i 35 będą dodatkowe kursy. Nowe kursy można znaleźć na stronie przewoźnika.

Przypomnimy, że od 25 marca w komunikacji zbiorowej obowiązuje limit pasażerów. Może być ich maksymalnie tyle, ile wynosi połowa miejsc siedzących. 

[ZT]25185[/ZT]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (21)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.