Reklama

ORLEN ustalił lokalizację szpitala polowego w Płocku

Opublikowano:
Autor:

ORLEN ustalił lokalizację szpitala polowego w Płocku  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości PKN ORLEN ustalił miejsce, w którym do końca listopada ma powstać szpital tymczasowy dla pacjentów z COVID-19. Koncern zdecydował się na plac przy Centrum Badawczo-Rozwojowym, które rośnie na terenie Płockiego Parku Przemysłowo-Technologicznego.

PKN ORLEN ustalił miejsce, w którym do końca listopada ma powstać szpital tymczasowy dla pacjentów z COVID-19. Koncern zdecydował się na plac przy Centrum Badawczo-Rozwojowym, które rośnie na terenie Płockiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. 

W ostatnich dniach ustalono, że na potrzeby szpitala tymczasowego dla pacjentów z COVID-19 nie nadaje się budynek po Szkole Podstawowej nr 17 na Miodowej. Przystosowanie infrastruktury szkolnej na potrzeby szpitala zakaźnego w ocenie przedstawicieli Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego zajęłoby miesiące. 

[ZT]26786[/ZT]

Nie ma w Płocku innego miejsca, więc szpital tymczasowy powstanie od zera na placu przy Centrum Badawczo Rozwojowym. 

- Ruszyły już pierwsze prace związane z zagospodarowaniem miejsca pod przygotowanie placówki - poinformowało biuro prasowe PKN ORLEN. 

W tymczasowym szpitalu w Płocku ma być ok. 200 łóżek dla pacjentów z potwierdzonym COVID-19. 

- Nadzwyczajna sytuacja, z którą mamy do czynienia, wymaga od nas szybkich i zdecydowanych działań. Dziś jedną z najpilniejszych potrzeb jest budowa tymczasowych szpitali. Jesteśmy w stałym kontakcie z przedstawicielami rządu i koncentrujemy się na tym, aby placówki zaczęły funkcjonować jak najszybciej. Przygotowywany jest już teren pod szpital w Płocku. Jednocześnie, we współpracy ze spółką Energa z Grupy ORLEN, pracujemy nad realizacją podobnego projektu w Ostrołęce - mówi Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

Prezes Obajtek kilka dni temu zapowiedział, że pierwsze 100 łóżek będzie gotowych do 20 listopada. 

Koncern włącza się w walkę z pandemią od samego początku - w zakładach w Jedliczach produkowany jest płyn do dezynfekcji, Koncern kupił też środki ochrony osobistej czy aparaturę, która trafiła do szpitali - również tego w Płocku. Póki co ORLEN swoje wydatki na walkę z pandemią obliczył na 120 mln złotych. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE