Reklama

Orlen uprzedza: zatrzymujemy kilka ważnych instalacji. Mogą być pochodnie

Opublikowano:
Autor:

Orlen uprzedza: zatrzymujemy kilka ważnych instalacji. Mogą być pochodnie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości We wrześniu i październiku dojdzie do zatrzymania kilku ważnych instalacji - poinformowały służby prasowe Orlenu.

We wrześniu i październiku dojdzie do zatrzymania kilku ważnych instalacji - poinformowały służby prasowe Orlenu. Koncern uprzedza, że w związku z tym możemy zaobserwować większy płomień na instalacjach i uspokaja, że prace prowadzone są pod kontrolą odpowiednich służb.

Jak poinformowało biuro prasowe koncernu, we wrześniu i październiku będą trwały prace serwisowe na kilku instalacjach zarówno na obszarze rafineryjnym, jak i petrochemicznym. W związku z nimi podczas zatrzymywania i rozruchów instalacji można się spodziewać zwiększonej aktywności pochodni, szczególnie w porach wieczornych.

[ZT]13240[/ZT]

Tylko we wrześniu zaplanowano postój technologiczny siedmiu ważnych ciągów technologicznych takich jak m.in. Destylacja Rurowo-Wieżowa III, Hydroodsiarczanie Gudronu czy instalacja Clausa.  Od połowy września do końca października serwisowane będzie również sześć instalacji petrochemicznych m.in. Olefiny II, co łączy się także z postojem instalacji Basell ORLEN Polyolefins i ANWIL. 

- Remonty przebiegną pod stałym nadzorem wykwalifikowanej kadry technologów, służb odpowiedzialnych za ochronę środowiska oraz zgodnie z obowiązującymi instrukcjami i procedurami bezpieczeństwa - zapowiada biuro prasowe Orlenu. - Skierowanie węglowodorów do całkowitej utylizacji w procesie wysokiej temperatury jest kontrolowane i objawia się płomieniem widocznym na tzw. pochodniach znajdujących się w instalacjach produkcyjnych.  Przeprowadzenie tego typu działania wynika z konieczności zapewnienia bezpieczeństwa technologicznego instalacji, jak również osiągnięcia parametrów jakościowych.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE