Reklama

Reklama

Orlen przejmuje PGNiG. Rozmawiano o przyszłości ze związkowcami

Opublikowano: czw, 17 wrz 2020 11:00
Autor:

Orlen przejmuje PGNiG.  Rozmawiano o przyszłości ze związkowcami - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Przygotowania do przejęcia grupy kapitałowej PGNiG przez PKN Orlen trwają. O możliwościach współpracy, wspólnej strategii i wyzwaniach związanych z procesem przejęcia rozmawiali z przedstawicielami związków zawodowych prezesi obu spółek.

Reklama

Przygotowania do przejęcia grupy kapitałowej PGNiG przez PKN Orlen trwają. O możliwościach współpracy, wspólnej strategii i wyzwaniach związanych z procesem przejęcia rozmawiali z przedstawicielami związków zawodowych prezesi obu spółek.

Ze związkowcami Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa spotkali się Daniel Obajtek, prezes zarządu PKN Orlen oraz Jerzy Kwieciński, sternik PGNiG. Podczas wspólnych rozmów przekonywano, że największym kapitałem obu  koncernów są ludzie. 

- To związki zawodowe reprezentują interesy ludzi, dlatego bardzo zależało mi, aby w pierwszej kolejności oficjalnie spotkać się właśnie z przedstawicielami związków działających w Grupie PGNiG – powiedział prezes zarządu PKN Orlen, Daniel Obajtek. - Tylko silny koncern może mieć środki niezbędne do inwestowania w nisko i zeroemisyjną energetykę i przeprowadzenie transformacji energetycznej, od której nie ma odwrotu – zaznaczył.

Podczas spotkania prezes PGNiG Jerzy Kwieciński nawiązał do wyzwań jakie stoją przed polską gospodarką. W jego opinii ta musi stawać się coraz bardziej "zielona" i być spójna z programem Unii Europejskiej dotyczącym neutralności klimatycznej. Pomóc w osiągnięciu tego celu ma właśnie połączenie obu koncernów.

- Wymogiem obecnej chwili jest przeprowadzenie skutecznej konsolidacji PKN Orlen i PGNiG - racjonalizował prezes Kwieciński. - Chcemy by powstał silny podmiot, który sprosta tym wyzwaniom na arenie międzynarodowej. Ale nic o was bez was - powiedział prezes PGNiG.

W trakcie spotkania rozmawiano na temat  strategii dalszego rozwoju. Przewodniczący związków pytali m.in. o plany inwestycyjne czy zasady funkcjonowania koncernu po przejęciu przez Orlen. Przedstawiciele strony społecznej PGNiG zaproponowali powołanie  zespołu, który będzie zajmował się sprawami związanymi z procesem przejęcia.

- Po przejęciu Grupa PGNiG będzie generalnie nadal funkcjonować na takich zasadach, jak dotychczas - uspokajał prezes Obajtek. - W tych obszarach, w których prowadzimy taką samą działalność wiodącą rolę będą miały podmioty silniejsze. Nie ulega wątpliwości, że mocna stroną PGNiG są spółki związane z obszarem upstreamu. Nie będzie  zwolnień grupowych –  zapewnił prezes zarządu PKN Orlen.

Podczas spotkania zapewniono także, że koncern będzie na bieżąco omawiać warunki multienergetycznego koncernu ze stroną społeczną.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (4)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.