Reklama

Orlen ostrzega: mogą wystąpić uciążliwości zapachowe. Pomoże... wanilia?

Opublikowano:
Autor:

Orlen ostrzega: mogą wystąpić uciążliwości zapachowe. Pomoże... wanilia? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W sobotę dojdzie do wyłączenia najwyższego komina na instalacji Clausa. Do czasu jego ponownego uruchomienia jego funkcję przejmie niższy, ale może to wiązać się uciążliwościami zapachowymi dla mieszkańców Płocka i okolic.

W sobotę dojdzie do wyłączenia najwyższego komina na instalacji Clausa. Do czasu jego ponownego uruchomienia jego funkcję przejmie niższy, ale może to wiązać się uciążliwościami zapachowymi dla mieszkańców Płocka i okolic. 

Wyłączenie komina nastąpi w sobotę 16 marca. Orlen szacuje, że ponowne uruchomienie nastąpi w okolicach 4 kwietnia. Jak zapewnia koncern, to standardowa praktyka realizowana co 5 lat w związku z przepisami prawa budowlanego.

- W trakcie realizowanych prac, inżynierowie dołożą wszelkich starań, aby zostały dotrzymane wszelkie obowiązujące normy środowiskowe. W związku z prowadzonymi procesami mogą, ale nie muszą wystąpić uciążliwości zapachowe. W celu ich ograniczenia do niższego komina dozowany będzie specjalny środek w postaci aerozolu zmniejszającego oddziaływanie odorowe. Zastosowany preparat o zapachu wanilii jest bezpieczny dla ludzi i środowiska i posiada atest przydatności do celów spożywczych - wyjaśnia biuro prasowe. 

Jak dodaje Orlen, termin remontu został dograny z postojem instalacji Hydrokrakingu, co może ograniczyć na wyczuwalność odorów. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE