Reklama

ORLEN mierzy temperaturę pracownikom kombinatu. Duże kolejki przed bramą

Opublikowano:
Autor:

ORLEN mierzy temperaturę pracownikom kombinatu. Duże kolejki przed bramą  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W związku z pandemią koronawirusa w ORLENIE wprowadzono środki ostrożności. Pracownikom wchodzącym na teren zakładu mierzona jest temperatura. Na naszą skrzynkę wpłynęły jednak zdjęcia kolejki, w której nie są zachowane odstępy.

W związku z pandemią koronawirusa w ORLENIE wprowadzono środki ostrożności. Pracownikom wchodzącym na teren zakładu mierzona jest temperatura. Na naszą skrzynkę wpłynęły jednak zdjęcia kolejki, w której nie są zachowane odstępy. 

Koronawirus SARS-CoV-2 przenosi się drogą kropelkową. Czyli jak? Nosiciel wirusa musiałby kasłać czy kichać w naszej obecności, ale wystarczyć może też zwykła rozmowa. Wirusa można przenieść także do ust, nosa czy oczu rękami, dlatego tak ważna jest higiena dłoni. Należy je myć wodą z mydłem przez 30 sekund lub odkazić płynem na bazie alkoholu. Zarazić można się przy tzw. bliższym kontakcie.

Co to znaczy, że ktoś miał bliższy kontakt z osobą chorą? Za Ministerstwem Zdrowia: 

  • Pozostawał w bezpośrednim kontakcie z osobą chorą lub w kontakcie w odległości mniej niż 2 metrów przez ponad 15 minut.
  • Prowadził rozmowę z osobą z objawami choroby twarzą w twarz przez dłuższy czas.
  • Osoba zakażona należy do grupy najbliższych przyjaciół lub kolegów.
  • Osoba mieszkająca w tym samym gospodarstwie domowym, co osoba chora, lub w tym samym pokoju hotelowym.

W ORLENIE podjęto środki ostrożności, do których zalicza się m.in. mierzenie temperatury pracownikom, którzy wchodzą na teren zakładu. Przed bramą tworzył się spory korek, a pracownicy stali dość blisko siebie. Kilkunastominutowe stanie w kolejce w niewielkiej odległości można więc uznać za bliższy kontakt. Pamiętajcie więc, że stojąc w kolejce należy zachować dwumetrową odległość. 

W ORLENIE odpowiadają, że powzięli wszelkie możliwe środki ostrożności. Pracownicy są edukowani. 

  • przy bramach wejściowych na teren kompleksu produkcyjnego zostały umieszczone informacje przypominające o konieczności zachowania odstępów między wchodzącymi pracownikami,
  • w godzinach „wyjść” i „wejść” uruchomione zostały dodatkowe patrole ORLEN Ochrony, które przypominają wszystkim potrzebę zachowania odpowiedniej odległości,
  • na ekranach telewizyjnych i wyświetlaczach znajdujących się na bramach wejściowych pokazywana jest informacja „Zachowaj odstęp od innych osób - wylicza biuro prasowe koncernu. 

W zakładzie obowiązuje też specjalne zarządzenie operacyjne, które reguluje m.in. poruszanie się pracowników po zakładzie, ogranicza do minimum możliwość wejścia na teren kombinatu osobom niezwiązanym z działalnością koncernu czy ogranicza bezpośrednie spotkania i zastępuje je wideokonferencjami. Są także specjalne przepisy dotyczące postępowania na wypadek zauważenia niepokojących objawów u pracowników zakładu i ich rodzin.

- Jednocześnie w PKN ORLEN powołany został zespół ds. koordynacji działań w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w kraju. Zespół na bieżąco monitoruje sytuacje i będzie podejmował decyzje w zależności od potrzeb, tak aby zapewnić bezpieczeństwo pracownikom Zakładu i umożliwić jego funkcjonowanie bez zakłóceń - zapewnia biuro prasowe koncernu. 

Problem ze staniem w kolejce został rozwiązany także graficznie - w zalecanych odstępach rozklejono specjalne taśmy. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE