Reklama

Orlen chce mieć farmę wiatrową. Na Bałtyku

Opublikowano:
Autor:

Orlen chce mieć farmę wiatrową. Na Bałtyku - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości - Znaczenie odnawialnych źródeł energii będzie rosło, dlatego analizujemy zaangażowanie w morską energetykę wiatrową. Niebawem rozpoczniemy badania środowiskowe oraz pomiary warunków wietrzności na Bałtyku, co pozwoli nam ocenić potencjał takiej inwestycji - poinformował PKN Orlen.

- Znaczenie odnawialnych źródeł energii będzie rosło, dlatego analizujemy zaangażowanie w morską energetykę wiatrową. Niebawem rozpoczniemy badania środowiskowe oraz pomiary warunków wietrzności na Bałtyku, co pozwoli nam ocenić potencjał takiej inwestycji - poinformował PKN Orlen.

Przygotowania do budowy morskiej farmy wiatrowej mają stanowić jeden ze strategicznych kierunków rozwoju PKN Orlen na najbliższe lata. W maju 2018 r. PKN Orlen powołał zespół specjalistów właśnie celem przygotowania i realizacji projektu na wykonanie koncepcji technicznej budowy farmy wiatrowej na Bałtyku. Łączna moc tej inwestycji może wynieść, jak oceniono, nawet 1200 MW. Teraz zrobiono kolejny krok przybliżający do celu.

Baltic Power, spółka z Grupy Orlen rozpoczyna badania środowiskowe oraz pomiary warunków wietrzności na obszarze posiadanej koncesji na morską farmę wiatrową. Zawarto umowę z konsorcjum firm: MEWO S.A. oraz Instytutem Morskim w Gdańsku. Oczekiwane rezultaty? Chodzi o uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach przedsięwzięcia oraz określenie produktywności takiej farmy na Bałtyku.

- Znaczenie odnawialnych źródeł energii będzie rosło i nie możemy  przegapić tej szansy na zrównoważony rozwój - mówi Daniel Obajtek, prezes Zarządu PKN Orlen. - Dlatego w zaktualizowanej strategii postawiliśmy również na rozwój energetyki niskoemisyjnej.

Spółka jest już czwartym wytwórcą energii elektrycznej w Polsce, a posiadane aktywa, w tym dwa bloki gazowo-parowe w Płocku i Włocławku, stanowiłyby dobre źródło bilansowania farm wiatrowych w przypadku niedoborów mocy, o czym przypominają w biurze prasowym koncernu.

Materiały prasowe, PKN Orlen

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE