Reklama

Reklama

ORLEN Aviation inwestuje w fotowoltaikę. Wyprodukuje 97 MWh energii rocznie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixbay

ORLEN Aviation inwestuje w fotowoltaikę. Wyprodukuje 97 MWh energii rocznie  - Zdjęcie główne

foto Pixbay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na budynkach biurowych ORLEN Aviation, wchodzącej w skład Grupy ORLEN, zamontowane zostaną panele fotowoltaiczne. To kolejne działanie koncernu w kierunku osiągnięcia neutralności energetycznej.

Reklama

Spółka na swoich budynkach biurowych zamontuje dwie instalacje fotowoltaiczne, o łącznej mocy blisko 100 kWP. To w sumie 243 panele monokrystaliczne o mocy 400 W każdy. Inwestycja została podzielona na dwa etapy, a po jej zakończeniu panale będą produkować rocznie 97 MWh energii elektrycznej, którą w całości spółka wykorzysta do zasilania własnych budynków biurowych i bazy paliw lotniczych. Pozwoli jej to zmniejszyć zakup energii pochodzącej z sieci.

- W strategii ORLEN2030 jasno zadeklarowaliśmy, że będziemy inwestować w odnawialne źródła energii, ponieważ przybliża nas to do celu osiągnięcia neutralności emisyjnej do 2050 roku. Dotrzymujemy słowa. Jednym ze źródeł, które już intensywnie rozwijamy, jest fotowoltaika. W styczniu rozpoczęliśmy budowę farmy o mocy 20 MW w gminie Przykona, jednocześnie chcemy realizować projekty na mniejszą skalę. Wkrótce instalacja fotowoltaiczna powstanie na budynkach spółki ORLEN Aviation. Wcześniej produkcję ekologicznej energii elektrycznej na własne potrzeby rozpoczął ORLEN Projekt. Inicjatywy te to ważny krok w rozbudowie nowoczesnego, niskoemisyjnego segmentu energetycznego Grupy ORLEN – mówi Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

Wcześniej w panele fotowoltaiczne zainwestowała już spółka ORLEN Projekt - na dachu budynku w Płocku zamontowano 175 paneli polikrystalicznych o łącznej mocy blisko 50 kWp. Wcześniej PKN ORLEN, w ramach programu pilotażowego, zainstalował panele fotowoltaiczne mono- i polikrystaliczne o łącznej mocy ok. 180 kWp na dachach i wiatach kilkunastu wybranych stacji paliw w Polsce.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy