Reklama

Orkiestra gra. Zebrano już … [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Orkiestra gra. Zebrano już … [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kolejny, 23 już w historii wielki finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy może nie miał szczęścia do pięknej, słonecznej pogody, ale ma za to do ludzi, którzy po raz kolejny dorzucają się do puszek roześmianych wolontariuszy czy to na ulicy, czy w strzeżonych przez grupy militarne z karabinami, galeriach handlowych.

Kolejny, 23 już w historii wielki finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy może nie miał szczęścia do pięknej, słonecznej pogody, ale ma za to do ludzi, którzy po raz kolejny dorzucają się do puszek roześmianych wolontariuszy czy to na ulicy, czy w strzeżonych przez grupy militarne z karabinami, galeriach handlowych.

Pogoda już od rana postanowiła nas nie rozpieszczać, ale nawet wiatr nie dał rady skutecznie wszystkich  odstraszyć przed wyjściem z domowych pieleszy. Przez cały czas można spotkać ludzi identyfikatorami i puszkami, którzy z uśmiechem podchodzą i naklejają kolejne serduszka. Jak dotąd płocki sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podliczył, że ma już na koncie nieco powyżej 66 tys. zł. (dane z godziny 17.00, po 15.00 było ponad 43 tys. zł.) i bynajmniej nikt nie ma zamiaru odpuścić. Celem jest uzbieranie kwoty zbliżonej do zeszłorocznej, kiedy dosłownie minimalnie zabrakło do 200 tys. zł. Przypominamy też, że przez cały czas trwają licytacje na allegro.

W galeriach handlowych nie brakuje dzisiaj ludzi z krwistoczerwonymi sercami, liczących na hojność jak największej liczby płocczan. Już od godzin popołudniowych trwały zaplanowane występy artystyczne. W galerii Wisła kapela podwórkowa „Stare Wiarusy” dosłownie porwała do tańca kilka osób, w tym szefową sztabu i dyrektorkę Młodzieżowego Domu Kultury, Litosławę Koper, za co nagrodzono ich brawami. Tuż obok stanęło auto należące do grupy militarnej. Niektórzy z nich dziarsko stanęli na warcie z karabinami. – Spokojnie, one są na baterie – zapewniło nas od razu kilku z nich, ubranych w charakterystyczne moro i hełmy. Sami jednak przyznają, że lubią bawić się hobbystycznie w wojsko, co teraz postanowili wykorzystać na rzecz Orkiestry.

Także w Mazovii spory wianuszek ludzi oklaskiwał występy Zespołu Pieśni i Tańca Wisła, po których na scenę wyszły chóry z kilku płockich podstawówek w czapkach jak dla świętego Mikołaja. Zainteresowanych występami było tylu, że z trudem można było się przeciskać po bokach, gdzie w najlepsze trwało dalsze kwestowanie. Z puszkami najmłodszych wspierali obecni i byli prezydenci, płoccy radni, motocyklistki, czy rzecznicy prasowi miejskich spółek.

Płocki sztab WOŚP zaprasza wszystkich na dzisiejsze koncerty na Starym Rynku, gdzie o 18.00 na scenę wyjdzie zespół Sex Bomba, a godzinę później rozpocznie się pierwsza cześć występu głównej gwiazdy wieczoru, grupy Golden Life. W trakcie będzie jeszcze możliwość nabycia tortu i srebrnej płyty winylowej z autografem Jurka Owsiaka. Tradycyjnie punktualnie o 20.00 na niebie rozbłysną sztuczne ognie, po których ponownie posłuchamy piosenek Golden Life.

Czytaj też:

Fot. Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE