Reklama

Opublikowano ranking najlepszych szkół. Jak wypadły płockie?

Opublikowano:
Autor:

Opublikowano ranking najlepszych szkół. Jak wypadły płockie? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kolejny raz magazyn „Perspektywy” przygotował ranking najlepszych szkół w Polsce. Sprawdziliśmy, jak wypadły w tym corocznym zestawieniu płockie szkoły. Od razu możemy zdradzić, sytuacja przedstawia się o wiele lepiej iż poprzednim razem.

Kolejny raz magazyn „Perspektywy” przygotował ranking najlepszych szkół w Polsce. Sprawdziliśmy, jak wypadły w tym corocznym zestawieniu płockie szkoły. Od razu możemy zdradzić, sytuacja przedstawia się o wiele lepiej.

Miesięcznik „Perspektywy” jak co roku przygotował ogólnopolski ranking liceów i techników. Zainteresowanie okazało się tak duże, że serwer okazał się za słaby - tyle osób chciało zapoznać się z wynikami.

Dobre wieścią są takie, że Małachowianka, która ostatnio pikowała w dół (100, 110, następnie 115. pozycja w poprzednim rankingu), jest teraz o dziewięć oczek wyżej - uplasowała się na 106. miejscu wśród ogólnokrajowych liceów. Wciąż jest to najlepsza lokata wśród liceów w Płocku.

Coraz lepiej także przedstawia się sytuacja III LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Dąbrowskiej. Rok temu doszło do przesunięcia z 314. miejsca rok wcześniej na 290. pozycję, tym razem to 267. miejsce.

A co z Jagiellonką? Liceum ostatnio nie załapało się na opublikowaną listę (znalazło się na miejscach powyżej 500.). A przypomnijmy, że w 2017 roku liceum miało 373. pozycję, poprawiając poprzedni wynik o 16 oczek. Teraz Jagiellonka powraca z lepszą pozycją, znajdziemy ją na 392. miejscu.

Z kolei w części rankingu przygotowanej zgodnie z wynikami matur w 2018 roku w liceach, najlepszy wynik należy do Małachowianki i jest to awans ze 120. na 105. miejsce. W rankingu do tego liceum dołącza jeszcze III LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Dąbrowskiej na 261. miejscu.

Dodatkowym potwierdzeniem lepszych wyników Małachowianki jest obecność tej szkoły - jako jedynej, dodajmy - również w rankingu szkół olimpijskich na 185. miejscu. Nie było jej ani w 2018, ani w 2017 r. Ponadto liceum znalazło się na 32. miejscu w wojewódzkim rankingu liceów, z kolei III LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Dąbrowskiej uplasowało się na 62. miejscu, Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły na 85.

W kategorii dla techników najlepsze okazał się ponownie Zespół Szkół Centrum Edukacji im. Ignacego Łukasiewicza, Chemik po spadku do 128. pozycji, awansował na 25. miejsce! Ta sama szkoła zajęła 4. miejsce wśród techników w rankingu wojewódzkim, natomiast Technikum nr 2 w ZSZ im. M. Skłodowskiej-Curie znajdziemy na 69. miejscu, następnie na 83. Technikum nr 5 w Zespół Szkół Budowlanych nr 1 (poprzednim razem Technikum nr 2 i Technikum nr 5 nie weszły do grona 300 najlepszych techników na terenie Mazowsza).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE