Reklama

Opony, skrzynie, barierki. Tylko dla twardzieli [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Opony, skrzynie, barierki. Tylko dla twardzieli [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości To była trzecia edycja widowiskowej imprezy w płockiej hali. Tym razem w Arena Challenge z pomysłowymi przeszkodami i własnymi słabościami walczyło 23 panie, 61 panów i kilkadziesiąt dzieci do lat 12.

To była trzecia edycja widowiskowej imprezy w płockiej hali. Tym razem w Arena Challenge z pomysłowymi przeszkodami i własnymi słabościami walczyło 23 panie, 61 panów i kilkadziesiąt dzieci do lat 12. 

Organizatorem imprezy był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Płocku. Główny cel to oczywiście popularyzacja biegania jako najprostszej formy aktywności fizycznej.

Start i meta biegu znajdowały się na płycie głównej, a trasa wiodła po hali. Znajdowały się na niej różne stacje z przeszkodami do pokonania, były więc np. bieg przez opony, skakanie na skrzynię, czołganie pod krzesłami. A do tego sporo przeszkód, związanych z infrastrukturą Orlen Areny, choćby schody i  barierki.

W eliminacjach uczestnicy startowali co 30 sekund. Pięć najlepszych osób zarówno w kategorii pań, jak i panów, awansowało do finału. Tam rywalizacja była jeszcze bardziej widowiskowa, bo bieg odbywał się ze startu wspólnego.

W rywalizacji kobiet kolejność w eliminacjach była identyczna z tą w finale. Bezkonkurencyjna okazała się Kasia Baranowska Kasia (Gorący Potok Team - Podhalańskie Dziki Włocławek) z czasem 6 minut i 1 sekunda, wyprzedzając o pół minuty Dorotę Gadzińską (Sparta Sierpc). Trzecia na mecie zameldowała się Aneta Turalska (także Sparta Sierpc), czwarta - Magdalena Smykowska z Płocka, a piąta - Dorota Klus z Wyszogrodu.

W gronie 61 mężczyzn najszybszy okazał się 29-letni Robert Bandosz  (Sparta Sierpc), o zaledwie 2 sekundy wyprzedził Dominika Milewskiego (Gąbin Biega), a na najniższym stopniu podium stanął Kacper Szyszka z Kutna. W finale rywalizowali także Marcin Maruszewski 4 miejsce, Brwilno) oraz Marcin Lewicki (5 miejsce, Bodzanów).

W niedzielę w Orlen Arenie był też przeszkodowy bieg dla dzieci w dwóch kategoriach: do lat 8 oraz 9-12, wszyscy doskonale się bawili, otrzymali też drobne upominki.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE