Reklama

Reklama

Ogrzewalnia ma ruszyć w grudniu. A może jednak wcześniej?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Ogrzewalnia ma ruszyć w grudniu. A może jednak wcześniej? - Zdjęcie główne

foto Pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ogrzewalnia przy ul. Otolińskiej 23 w Płocku czynna jest zwykle w okresie od 1 grudnia do 31 marca w godzinach od 20.00 do 8.00. W okresie silnych mrozów możliwe są zmiany w tym harmonogramie. W tym roku ogrzewalnia rozpoczęła pracę 10 listopada.

Reklama

Jak wyznacza się termin otwarcia ogrzewalni? To zależy w dużej mierze od pogody. Jeśli aura się znacznie pogorszy, przyjdzie mróz, placówka może zostać otwarta wcześniej.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej poinformował w poniedziałek (22 listopada), że arktyczny chłód będzie docierać do Polski już w tym tygodniu. Miejscami ma padać mokry śnieg lub śnieg z deszczem, nocą pojawi się mróz.

- Czas pracy Ogrzewalni może ulec wydłużeniu w drodze Zarządzenia Prezydenta Miasta Płocka lub Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Płocku. Jeśli zajdzie taka potrzeba, ogrzewalnia zostanie otwarta przed 1 grudnia a informacja w tej sprawie zostanie podana do wiadomości publicznej - usłyszeliśmy w ratuszu.

Ogrzewalnia przeznaczona jest dla osób bezdomnych, które mogą skorzystać z punktu sanitarnego, aneksu kuchennego (przygotować posiłek, gorący napój), wymienić lub wyprać odzież, otrzymać materac noclegowy, środki ochrony osobistej, a także odbyć rozmowę terapeutyczną.

Istnieje możliwość udzielenia schronienia osobom bezdomnym znajdującym się pod wpływem alkoholu, ale pod warunkiem stosowania się do zasad współżycia społecznego. W ogrzewalni obowiązuje całkowity zakaz wnoszenia oraz spożywania alkoholu, substancji psychoaktywnych oraz palenia tytoniu.

Osoby w kryzysie bezdomności mogą znaleźć pomoc także w kilku innych miejscach w Płocku:

- Noclegownia dla kobiet – Polski Komitet Pomocy Społecznej w Płocku, ul. Misjonarska 22, tel. 24/364 76 05

- Dom dla bezdomnych mężczyzn – Caritas Diecezji Płockiej, ul. Sienkiewicza 54, tel. 24/266 89 67

- Hostel dla bezdomnych mężczyzn wymagających doraźnej pomocy medycznej – Caritas Diecezji Płockiej, ul. Sienkiewicza 54, tel. 24/266 89 67

- Punkt higieny sanitarnej, ul. Medyczna 1, tel. 24/367 19 09.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy