Reklama

Ogrzali kompleks Wisły jak 10 bloków

Opublikowano:
Autor:

Ogrzali kompleks Wisły jak 10 bloków - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Fortum zakończyło prace nad podłączeniem do sieci ciepłowniczej obiektów należących do Wisły Płock. W sumie na przyłączenie całego kompleksu sportowego, w tym na zapewnienie podgrzewanej murawy, potrzeba blisko 2 megawaty, czyli tyle ciepła, ile wystarcza do ogrzania 10 przeciętnych bloków mieszkalnych.

Fortum zakończyło prace nad podłączeniem do sieci ciepłowniczej obiektów należących do Wisły Płock. W sumie na przyłączenie całego kompleksu sportowego, w tym na zapewnienie podgrzewanej murawy, potrzeba blisko 2 megawaty, czyli tyle ciepła, ile wystarcza do ogrzania 10 przeciętnych bloków mieszkalnych.

W skład kompleksu Wisły Płock wchodzi m. in. budynek klubowy, boisko treningowe czy wspominany system podgrzewania murawy o łącznej długości prawie 30 tys. metrów. Aby odpowiednio ogrzać wszystkie obiekty, potrzeba co najmniej 1,84 MW. Dotychczas całość zasilano z kotłowni olejowych, co do najtańszych rozwiązań nie należało. Wraz z podłączeniem do sieci ciepłowniczej rachunki za ciepło mają radykalnie zmaleć.

W firmie Fortum nie ukrywają zadowolenia. - Podłączenie obiektów na terenie kompleksu Wisły Płock jest jedną z naszych największych tegorocznych inwestycji w Płocku – twierdzi Rafał Ciesielski, kierownik sieci ciepłowniczej. - Na uwagę zasługuje fakt, że dzięki podłączeniu do sieci rachunki za ogrzewanie obniżą się o połowę, ponieważ jest to jedno z najtańszych źródeł ciepła.

W trakcie realizacji inwestycji powstało 410 metrów nowych przyłączy, zmodernizowano istniejącą już sieć kanałową, w których miejsce wstawiono rury preizolowane z systemem wykrywania wilgoci, dzięki czemu każda najdrobniejsza nieszczelność zostanie błyskawicznie zlokalizowana. Zbudowano także 3 węzły ciepłownicze, z których jeden posłuży dla ogrzania otwartego w listopadzie krytego boiska. Sieć zmodernizowano w taki sposób, aby było możliwe w przyszłości podłączenie krytego kortu tenisowego. W Wiśle Płock dowiedzieliśmy się, że koszty za ub. rok wyniosły ok. 100 tys. zł.

Na zdjęciu: kryte boisko sfinansowane w ramach budżetu obywatelskiego, fot. Tomasz Miecznik/Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE