Reklama

Ogromna kwatera już gotowa. Ma wystarczyć na 15 lat

Opublikowano:
Autor:

Ogromna kwatera już gotowa. Ma wystarczyć na 15 lat - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Otwarta w piątek wielka kwatera składowiskowa zajmuje powierzchnię około 3 ha i ma pojemność około 550 tys. metrów sześciennych. Jest niemal tak duża jak cztery już zamknięte starsze kwatery.

Otwarta w piątek wielka kwatera składowiskowa zajmuje powierzchnię około 3 ha i ma pojemność około 550 tys. metrów sześciennych. Jest niemal tak duża jak cztery już zamknięte starsze kwatery.

W 2015 roku udało się podpisać umowę z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki wodnej m.in. na realizację nowej kwatery na składowanie odpadów na terenie obecnego Przedsiębiorstwa Gospodarki Odpadami w Kobiernikach. W piątek oficjalnie już oddano ją do użytku i przecięto symboliczną biało-czerwoną wstęgę. 

Obecny na otwarciu marszałek Adam Struzik mówił, że jest to inwestycja, która pozwoli wyeliminować kosztowny proces wywożenia odpadów na inne składowiska, natomiast prezydent Andrzej Nowakowski akcentował głównie dostosowanie funkcjonowania zakładu do obowiązujących przepisów w zakresie gospodarki odpadami oraz możliwość bezpiecznego dla mieszkańców oraz środowiska zagospodarowania odpadów komunalnych z terenu Płocka i części płockiego regionu.

Fot. UMP

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE