Reklama

Odwołano egzaminy na prawo jazdy

Opublikowano:
Autor:

Odwołano egzaminy na prawo jazdy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Płocku podobnie jak ośrodki w całej Polsce odwołał zaplanowane na dziś egzaminy na prawo jazdy. Powód? Brak rozporządzenia Ministerstwa Budownictwa i Infrastruktury.

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Płocku podobnie jak ośrodki w całej Polsce odwołał zaplanowane na dziś egzaminy na prawo jazdy. Powód? Brak rozporządzenia Ministerstwa Budownictwa i Infrastruktury.

Brak przepisów wykonawczych w sytuacji, gdy dziś o północy straciły ważność dotychczasowe zasady dotyczące przeprowadzania egzaminów państwowych na prawo jazdy, spowodował paraliż w Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego. Nie inaczej było w Płocku - WORD poinformował, że dziś, w czwartek, egzaminy ma wszystkie kategorie zostały odwołane.

Płocki WORD informuje, że osoby, które miały na dziś zaplanowany egzamin, powinny zgłosić się do Biura Obsługi Klienta, by  ustalić nowy termin. Jednocześnie poinformowano, że w sobotę 5 marca będzie dodatkowy termin do przeprowadzania egzaminów dla przyszłych kierowców.

Ministerstwo przeprosiło za niedogodności i opublikowało  rozporządzenie w środę o godzinie 10.00, wyjaśniając, że można egzaminować kandydatów na kierowców.

Jak poinformowała Marta Milewska, rzeczniczka Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, urząd zwrócił się do WORD-ów o wnikliwe, ale jak najszybsze zapoznanie się z nowymi przepisami i bezzwłoczne przystąpienie do egzaminowania.

- Analiza nowego dokumentu jest procesem niezbędnym w zapewnieniu ujednoliconych standardów egzaminacyjnych w województwie - przypomina biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego. -  Przeprowadzanie egzaminów bez gruntownego zapoznania się z nowymi przepisami przez egzaminatorów mogłoby skutkować szeregiem nieprawidłowości formalnych w przebiegu egzaminów i narazić osoby zdające na szereg niepotrzebnych problemów.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE