Autor: | Zdjęcie: Tomasz Miecznik

Odrodzenie po kompromitacji i ważne zwycięstwo Polski! W składzie Jastrzębski, Sroczyk i Syprzak - Zdjęcie główne

Marcel Jastrzębski | foto Tomasz Miecznik

WiadomościW eliminacjach do mistrzostw świata w pierwszym meczu w czwartek Polska przegrała u siebie ze Słowacją, ale w niedzielnym rewanżu odrobiła stratę i awansował do finałów Mistrzostw Świata 2025 piłkarzy ręcznych.

W czwatkowym meczu w Ergo Arenie wynik był szokujący, wręcz katastrofalny, bo biało-czerwoni byli zdecydowanym faworytem. Ale murowany faworyt kompletnie zawiódł. Nawet biorąc pod uwagę wielu nieobecnych, kontuzjowanych graczy. W gdańskiej Ergo Arenie Polska sensacyjnie ze Słowacją 28:29 (15:16).

Jasnym punktem kadry był eks-Nafciarz Kamil Syprzak, zdobył 11 bramek. W meczowym składzie nie było zawodników Wisły Płock, a kontuzjowany Michał Daszek już wcześniej opuścił zgrupowanie.

W rewanżu w niedzielę w miejscowości Potolcany Polacy grali o życie, musieli odrobić jednobramkową stratę. W składzie gości byli tym razem Marcel Jastrzębski i Marcel Sroczyk.

Polacy rozpoczęli od 1:0, ale to gospodarze prowadzili 5:3 i zaczęło robić się groźnie.

Ale po trzech bramkach Jana Czuwary Polska wyszła na prowadzenie 10:7! W 25. minucie było 13:9. Bardzo dobrze bronił Marcel Jastrzębski z Wisły , szóstą udaną interwencję zaprezentował przy stanie 13:10. Słowacy trafili w ostatniej sekundzie na 15:12.

W drugiej połowie trafiał z karnych Syprzak, a po pięknej kontrze Czuwara trafił na 17:13! Po 36. minutach było 20:15, a 10 minut później przewaga wzrosła do 26:19. W ataku szaleli Syprzak i Czuwara.

Ostatecznie Polska wygrała 33:25, a 10 razy trafił Syprzak.

Słowacja - Polska 25:33 (12:15)