Reklama

Odpowiednia kołdra dla dziecka receptą na spokojnie przespaną noc

Opublikowano:
Autor:

Odpowiednia kołdra dla dziecka receptą na spokojnie przespaną noc - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Opieka nad dziećmi wymaga zakupu wielu akcesoriów. Dzieci w dzisiejszych czasach są bardzo wymagające, a my jako rodzice chcemy zapewnić im wszystko co najlepsze. Większość z brzdąców zmaga się z alergiami czy chorobami skórnymi dlatego wybór odpowiedniej kołdry dla dzieci jest tak ważny.

Opieka nad dziećmi wymaga zakupu wielu akcesoriów. Dzieci w dzisiejszych czasach są bardzo wymagające, a my jako rodzice chcemy zapewnić im wszystko co najlepsze. Większość z brzdąców zmaga się z alergiami czy chorobami skórnymi dlatego wybór odpowiedniej kołdry dla dzieci jest tak ważny.

Kołdra dla dziecka

Sen jest bardzo ważny dla każdego z nas. Bezcenny jest natomiast, jeżeli chodzi o nasze dzieci. Ich rozwijające się organizmy, które ciągle rosną w szczególny sposób potrzebują tego momentu regeneracji. To naszym obowiązkiem jest zapewnić dzieciom najlepsze warunki by podczas snu odpoczęły. Do tego wszystkiego nie ma się co oszukiwać- niezmącony, spokojny sen dziecka, daje także chwilę wytchnienia każdemu rodzicowi. Powinniśmy pamiętać o tym, że sypialnie przed snem powinna być przewietrzona, dziecko powinno mieć wygodny materac i odpowiednią pościel. Dużą rolę tutaj odgrywa okrycie naszej pociechy podczas snu. Głównym zadaniem kołdry jest dawanie ciepła. Jednak ogrzewanie ciała naszego dziecka powinno być połączone z nieustającym przepuszczaniem powietrza. Tylko spełnienie tych dwóch założeń zapewni naszemu brzdącowi spokojny, komfortowy sen.

Kołdra 100x135

Rodzice mają bardzo duży problem przy wyborze rozmiarów pościeli dla swoich pociech – zauważa Justyna Zielińska ze sklepu internetowego Pościel To – https://posciel.to/koldry-dla-dzieci. Taka wiedza jest jednak niezbędna żeby dobrać odpowiednią wielkość kołdry i poduszki dla dziecka. Wymiary kołder zawsze są podawane w centymetrach. Noworodki najczęściej śpią w becikach, rożkach, jednak kiedy nasze dziecko w wieku kilku miesięcy zaczyna w nocy się wiercić i kopać znaczy, że czas zrezygnować z rożka i spróbować użyć kołdry dla dzieci. Dla niemowląt oraz dzieci do 5. Roku życia najlepiej sprawdza się kołdra 100x135 cm. Dzieci w takim wieku śpią najczęściej w łóżeczku z materacem 60x120 cm i można przyjąć, że dokąd dziecku wygodnie śpi się w taki łóżeczku, taka kołdra sprawdzi się najlepiej. Dostępne na rynku są także mniejsze wymiary kołderek, jednak z praktycznego punktu widzenia jest to zbędny zakup ponieważ różnice w wymiarach nie są duże. Jednak dokonując zakupu największej z dostępnych kołderek mamy pewność, że posłuży ona naszemu dziecku najdłużej. Kołdra 100x135 cm jest standardowym wymiarem kołderki, dzięki czemu bez problemu dokupimy do niej pościel. Jest to niezwykle ważne, ponieważ dziecko w pościeli ze wzorami ze swoich ulubionych bajek zdecydowanie chętnie zasypia, w zakup kołdry w standardowym rozmiarze powoduje, że będziemy mieli naprawdę duży wybór wzorów dedykowanych dla tego rozmiaru pościeli.

Kołdry dla dzieci

Kupując kołdrę dla dzieci warto zwrócić uwagę na jej wypełnienie. Jest to bardzo istotne szczególnie w przypadku małego alergika. Kołdra dla dziecka powinna nadawać się do prania w pralce. Każdą kołdrę dobrze jest od czasu do czasu odświeżyć, każdy z nas zdaje sobie jednak sprawę, że kołdra dla dziecka narażona jest w szczególności na ubrudzenie, zalanie, czy przemoczenie. Istotne jest także, żeby kupowana przez nas kołdra posiadała pikowanie. Brak pikowania powoduje, że wypełnienie kołdry przemieszcza się nierównomiernie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE