Reklama

Odpoczynek wśród kwiatów podczas Audioriver [WIZUALIZACJE]

Opublikowano:
Autor:

Odpoczynek wśród kwiatów podczas Audioriver [WIZUALIZACJE] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W przyszłym tygodniu Audioriver, trwają przygotowania na płockiej plaży. Dodatkowo na terenie festiwalu w tym roku powstanie kolejna nowa strefa, która będzie niezwykle kolorowa.

W przyszłym tygodniu Audioriver, trwają przygotowania na płockiej plaży. Dodatkowo na terenie festiwalu w tym roku powstanie kolejna nowa strefa, która będzie niezwykle kolorowa.

Strefę chillout wypełnią zaprojektowane wysokie, nawiązujące do natury, dekoracje przypominające te z festiwali światła w Toruniu czy Łodzi. Już niebawem uczestnicy festiwalu odpoczną tam na poduchach, a kiedy zapadnie zmrok, zrobi się klimatycznie za sprawą zastosowanej różnorodnej kolorystyki. O muzykę zadbają: Abyss, Boorgroove, CJ Art / Artelized, Deaf Can Dance, maryo i O. CJANT.

Wizualizacje - Audioriver / Facebook

XIV edycja festiwalu Audioriver w tym roku odbywa się w dniach 26-28 lipca. Tym razem zapowiedziano strefę seksualności, a także strefę "EUandME", czyli strefę Komisji Europejskiej (czynna w białym namiocie z charakterystycznym błękitnym logo od 26 do 27 lipca, w godzinach 18.30 – 3.00), która będzie podzielona na strefę sztuki, eco i sportu.

- Wielu młodych ludzi nie zdaje sobie sprawy, ile Unia Europejska wnosi w ich życie. Obecność na festiwalach muzycznych daje nam możliwość bezpośredniego dotarcia do młodych Europejczyków z informacją o projekcie „Europa” i korzyściach, jakie daje przynależność do UE. To między innymi, wiele możliwości realizowania swoich pasji, dzięki przepisom i inicjatywom UE – mówi dr Marek Prawda, Dyrektor Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. – Realizacja pasji będzie motywem przewodnich wszystkich aktywności w naszej strefie na festiwalach.

[ZT]22847[/ZT]

STREFA SZTUKI

W strefie sztuki działać będzie kino „#EUandME”. Zostaną wyświetlone krótkometrażowe filmy europejskich reżyserów, m.in. Tomasza Koneckiego („Ciało”, „Testosteron”, „Lejdies”). Filmy są częścią trwającej kampanii „#EUandME”, która pokazuje korzyści z członkostwa w UE oraz ścieżki realizacji własnych pasji. Zobaczymy także filmy pięciu laureatów konkursu dla młodych filmowców. Wśród nich znalazła się Polka, Magdalena Załęcka. Jej film w dowcipny sposób opowiada o mobilności. Występuje w nim znakomita aktorka Stanisława Celińska.

W strefie sztuki będzie można także sprawdzić swoje umiejętności komponowania muzyki przy wykorzystaniu Mash Machine oraz wziąć udział w warsztatach komiksowych, które poprowadzą uznani twórcy – Grzegorz Janusz, autor scenariuszy i tekstów oraz Tomasz „Piorun” Piorunowski, rysownik. Fani pop-artu, będą mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w stylu Andy'ego Warhola. Artystyczne „tatuaże”, które pozwolą wyróżnić się
w tłumie, zaoferuje stanowisko body painting.

STREFA ECO

Unia Europejska poważnie podchodzi do kwestii ograniczenia marnotrawstwa plastiku i zanieczyszczania nim oceanów. Do 2030 r. wszystkie plastikowe opakowania wykorzystywane w UE mają nadawać się do recyklingu. W myśl zasady 3 R - Reduce, Reuse, Recycle (Unikaj kupowania zbędnych rzeczy, Użyj powtórnie, Utylizuj), w strefie „EUandME” będzie można zobaczyć, jak wykorzystać ponownie tworzywa sztuczne. Podczas warsztatów eco będzie można nauczyć się również jak przetworzyć używane rzeczy z materiału w woreczki na owoce, torby na zakupy, wyplatane zabawki dla zwierząt czy bransoletki.

STREFA SPORTU

Goście festiwalu, których pasją jest sport, mogą tu sprawdzić swoje umiejętności na ruchomej ściance wspinaczkowej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE