Reklama

Od poniedziałku ostrożnie w pobliżu szkół

Opublikowano:
Autor:

Od poniedziałku ostrożnie w pobliżu szkół - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Policja i straż miejska, wzorem lat poprzednich, w pierwszych dniach września zamierzają zwrócić szczególną uwagę na bezpieczeństwo dzieci w drodze z domu do szkoły i z powrotem.

Policja i straż miejska, wzorem lat poprzednich, w pierwszych dniach września zamierzają zwrócić szczególną uwagę na bezpieczeństwo dzieci w drodze z domu do szkoły i z powrotem.

Gdy kończyły się wakacje, służby mundurowe odpowiedzialne za bezpieczeństwo skontrolowały okolice szkół, sprawdzając, czy miejsca, z których korzystać będą uczniowie, są właściwie oznakowane. Sprawdzone zostały również szkolne boiska (między innymi sposób mocowania bramek).

W poniedziałek 2 września wzmożonej obecności mundurowych spodziewać się można w rejonach SP 17 (ul. Miodowa), SP 16 i SP 3 (ul. Tysiąclecia), SP 11 (ul. Kochanowskiego), SP 21 (ul. Chopina/Dworcowa), SP 20 (ul. Korczaka), SP 13 (ul. Sierpecka), SP 18 (ul. Jasna) oraz w rejonie przedszkola przy ulicy Ciechomickiej.

– W poniedziałek w pobliżu jednej ze szkół podstawowych nie zabraknie również patrolu z urządzeniem samoczynnie rejestrującym przekraczanie dozwolonej prędkości – zapowiada rzeczniczka straży miejskiej Jolanta Głowacka. – Będziemy też przyhlądać się prawidłowemu parkowaniu i jeździe pod prąd. Rodzice potrafią zostawić auto, np. na całej szerokości chodnika, zmuszając tym samym pieszych do wchodzenia na jezdnię.


Funkcjonariusze policji szczególną uwagę zwracać będą na wykroczenia popełniane przez kierowców w stosunku do pieszych. Sprawdzą również, czy dzieci w samochodach przewożone są w fotelikach i czy mają zapięte pasy bezpieczeństwa. – Planujemy spotkania z uczniami. Szczególnie tymi najmłodszymi – informuje Krzysztof Piasek, rzecznik prasowy policji. – Będziemy przypominać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i tłumaczyć dzieciom, jak powinny zachowywać się na drodze.

Umundurowani strażnicy miejscy we wrześniu widoczni będą również w okolicach wszystkich płockich gimnazjów. W tym przypadku chodzi nie tylko o zapewnienie uczniom bezpieczeństwa na drodze, ale również o wyeliminowanie czynów karalnych, które popełniane są w rejonach szkół oraz przeciwdziałanie demoralizacji i patologii (chodzi między innymi o niedopuszczenie w okolice gimnazjów osób podejrzewanych i handel narkotykami).

Przy najruchliwszych przejściach dla pieszych znajdujących się w pobliżu podstawówek pracować będą „przeprowadzacze”. W roku szkolnym 2013/2014 osoby ubrane z płaszcze odblaskowe i wyposażone w tarcze ze znakiem „Stop” znajdą się na ulicach: Bielskiej (SP 1 – przy poczcie), Brzozowej (SP 12), Gradowskiego/ Sienkiewicza (Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy), Korczaka 10 (SP 20), Jasnej 8 (SP 18) oraz Sierpeckiej 15 (SP 13).

Fot. Straż Miejska i KMP

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE