Reklama

Od kiedy strefa płatnego parkowania w Płocku? [AKTUALIZACJA]

Opublikowano:
Autor:

Od kiedy strefa płatnego parkowania w Płocku? [AKTUALIZACJA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Strefa płatnego parkowania miała zacząć funkcjonować od sierpnia. Już wiadomo, że termin jej wprowadzenia nie został przesunięty zaledwie o kilka dni. W dodatku firma, która miała dostarczyć parkomaty zapłaci dużą karę z powodu niewywiązania się z zawartej umowy.

Strefa płatnego parkowania miała zacząć funkcjonować od sierpnia. Już wiadomo, że termin jej wprowadzenia nie został przesunięty zaledwie o kilka dni. W dodatku firma, która miała dostarczyć parkomaty zapłaci dużą karę z powodu niewywiązania się z zawartej umowy.

Ci, którzy nie są zwolennikami wprowadzenia w Płocku strefy płatnego parkowania mogą odetchnąć z ulgą, ale też nie na tak długo, jakby zapewne chcieli. Przypomnijmy, że na Starym Rynku stanął tylko jeden parkomat (z umieszczonymi stawkami za parkowanie), ale zabrakło pozostałych 45. Gdzie są zatem te urządzenia? Wyłoniona w przetargu firma Projekt Parking odpowiadała za ich dostarczenie, na co miała wyznaczony konkretny termin. Pod koniec lipca Ratusz poinformował, że w sierpniu za parkowanie w wyznaczonym obszarze miasta kierowcy nie będą jeszcze musieli opróżniać zawartości portfela. Powstało pytanie, co dalej? 

Pytaliśmy w Ratuszu o nowy termin wprowadzenia SPP, podobnie jak o kilka innych spraw związanych ze strefą. Wiemy już, że Komunikacja Miejska, która miała zarządzać strefą, zrywa kontrakt z firmą Projekt Parking.

- Po zapoznaniu się z sytuacją doszliśmy do wniosku, że nie ma dziś perspektyw na zrealizowanie tego zamówienia przez spółkę Projekt Parking – informuje Hubert Woźniak z zespołu medialnego Ratusza. - Firma ta będzie musiała zapłacić KM 164 tys. zł z tytułu kar umownych.

Nowy przetarg na wyłonienie kolejnego dostawcy urządzeń powinien zostać opublikowany w piątek 12 sierpnia. W Ratuszu sądzą, że nie powinno być z tym większego problemu, ponieważ na polskim rynku działają także inne firmy zajmujące się produkcją i dostawą parkomatów. Oznacza to zarazem przesunięcie w czasie terminu wprowadzenia SPP.

- Zrealizowanie nowego kontraktu, z nowym, wyłonionym w przetargu partnerem pozwoli nam wprowadzić SPP najpóźniej do połowy listopada – przewiduje Hubert Woźniak. - Nie podajemy jednak dokładnej daty uruchomienia SPP, ponieważ decyzja o jej wprowadzeniu nie należy do kompetencji prezydenta Płocka czy Urzędu  Miasta. SPP wprowadza rada miasta. Dlatego teraz to radni - po zapoznaniu się m.in. z wynikami przetargu - będą musieli określić nową datę uruchomienia SPP.

AKTUALIZACJA:

Za Ratuszem napisaliśmy, że biuro SPP przy ul. Kolegialnej pozostanie czynne jedynie do końca tego tygodnia. Ale niedługo po opublikowaniu tej informacji urzędnicy poinformowali o zmianie planów - z uwagi na zainteresowanie mieszkańców biuro pozostanie czynne przez cały czas, mimo że strefa zacznie działać później. Wykupione dotychczas abonamenty mają zachować ważność. Termin ich ważności będzie przedłużony o czas, jaki upłynie do chwili wprowadzenia strefy.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE