Reklama

Oburzające zachowanie pasażerów. Dopadła nas znieczulica?

Opublikowano:
Autor:

Oburzające zachowanie pasażerów. Dopadła nas znieczulica? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Któż z nas nie spotkał się z nieodpowiednim zachowaniem w autobusach Komunikacji Miejskiej? Głośne słuchanie muzyki czy spożywanie alkoholu to wykroczenia, na które polskie prawo przewiduje sankcje. Za znieczulicę nikogo ukarać jednak nie można.

Któż z nas nie spotkał się z nieodpowiednim zachowaniem w autobusach Komunikacji Miejskiej? Głośne słuchanie muzyki czy spożywanie alkoholu to wykroczenia, na które polskie prawo przewiduje sankcje. Za znieczulicę nikogo ukarać jednak nie można. 

Napisał do nas zbulwersowany czytelnik, który był świadkiem bardzo nieprzyjemnej sytuacji w autobusie. Swoją wiadomość zatytułował "Znieczulica w środkach Komunikacji Miejskiej", a w treści ubolewał nad zachowaniem młodzieży w autobusie linii nr 3. Z jego relacji wynika, że młodzi ludzie agresywnie reagowali na próby dostania się matki z małym dzieckiem do biletomatu. Ani jej, ani drugiej kobiecie, w wyraźnej ciąży, nikt nie ustąpił miejsca siedzącego, choć były one zajęte przez młodych ludzi. - To przykre, że więcej miejsca poświęca się walce o sprzątanie po psach niż znieczulicy społecznej - napisał. 

Wszystko to w sytuacji, gdy autobusy są wręcz wytapetowane zasadami dobrego wychowania w autobusie, czyli ustępowania miejsca potrzebującym, niesłuchania głośno muzyki i nieprowadzenia głośnych rozmów przez telefon, które mogłyby przeszkadzać innym.  Tylko tyle i aż tyle. Większość potrafi się dostosować do tych prostych reguł, przez co podróż dla wszystkich jest przyjemniejsza. Często w autobusach można spotkać młodzież, która chętnie ustępuje miejsca starszym. Niestety, odwrotny widok też nie należy do rzadkości. Nie wystarczy zobrazować zasady - trzeba je jeszcze wpoić młodym ludziom.

Jak to zrobić?

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE