Reklama

Nowy żłobek na Skarpie. Wiemy, jak będzie wyglądał [WIZUALIZACJE]

Opublikowano:
Autor:

Nowy żłobek na Skarpie. Wiemy, jak będzie wyglądał [WIZUALIZACJE] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Prawie 7 mln zł kosztować będzie budowa żłobka i 12 mieszkań na osiedlu Skarpa w Płocku. To pierwszy etap przedsięwzięcia realizowanego przez Inwestycje Miejskie. Jego zakończenie przewidziano na ostatni kwartał przyszłego roku. Co ważne, w nowym żłobku będzie miejsce dla niemal 100 maluchów.

Prawie 7 mln zł kosztować będzie budowa żłobka i 12 mieszkań na osiedlu Skarpa w Płocku. To pierwszy etap przedsięwzięcia realizowanego przez Inwestycje Miejskie. Jego zakończenie przewidziano na ostatni kwartał przyszłego roku. Co ważne, w nowym żłobku będzie miejsce dla niemal 100 maluchów. 

- Braliśmy pod uwagę różne opcje - tłumaczy Daniel Kaźmierczyk, prezes Inwestycji Miejskich. - Rozważaliśmy budowę przedszkola, ale w pobliżu znajduje się już świeżo wyremontowane przedszkole przy ul. Gałczyńskiego, natomiast nie ma żłobka. Rodzice są zmuszeni wozić dzieci w inne, czasem znacznie oddalone rejony miasta. Wyszliśmy naprzeciw temu zapotrzebowaniu i postanowiliśmy zbudować placówkę dla trzech oddziałów, łącznie 93 dzieci do trzech lat.

Żłobek ma powstać w ramach inwestycji „Budownictwo wielorodzinne wraz ze żłobkiem przy ul. Kazimierza Wielkiego 52 w Płocku - I etap” na dwóch kondygnacjach budynku zlokalizowanego od strony ul. Polnej. Nowa placówka będzie miała przestronne sale zabaw, sypialnie dla dzieci z łazienkami, zaplecze kuchenne, wydzieloną część administracyjną i socjalną. Znajdzie się w niej miejsce do indywidualnej pracy z dziećmi, a także pomieszczenie dla pielęgniarki i dietetyczki. Przy budynku powstanie wygrodzony plac zabaw o powierzchni 55 mkw, na który będzie możliwość bezpośredniego wyjścia z każdej z sal. Dla najmłodszych dzieci do pierwszego roku życia przy sali zabaw znajdzie się również zadaszony taras.

Nad żłobkiem powstanie kilkanaście mieszkań z programu dla młodych płocczan w ramach "Mieszkania na start". Do tej części budynku będzie prowadziło oddzielne wejście. 

Część mieszkalna będzie się składała z 12 mieszkań o powierzchni od 28 mkw do 69 mkw (po 6 mieszkań na każdej kondygnacji). Łączna powierzchnia użytkowa części mieszkalnej będzie wynosiła 740,3 mkw.  Będą to lokale w standardzie "pod klucz".

 Koszt inwestycji sięgnie 7 mln zł, z czego 4,5 mln zł wyniesie żłobek, a 2,5 budowa lokali. Fundusze mają być pokryte ze środków własnych, gminy i bezzwrotnego dofinansowania z Banku Gospodarstwa Krajowego.

W II etapie budowy przewidzianym na lata 2020 - 2022 powstanie budynek zlokalizowany od strony ul. Kazimierza Wielkiego. Będzie się składał z 30 mieszkań o powierzchni od 35,5 mkw do 56,4 mkw. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE