Reklama

Nowy zakład produkcyjny? Ile miejsc pracy?

Opublikowano:
Autor:

Nowy zakład produkcyjny? Ile miejsc pracy? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, już w przyszłym roku mogłaby ruszyć budowa nowego zakładu w Płockim Parku Przemysłowo-Technologicznym. Pracę znalazłoby tam docelowo 200 osób.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, już w przyszłym roku mogłaby ruszyć budowa nowego zakładu w Płockim Parku Przemysłowo-Technologicznym. Pracę znalazłoby tam docelowo 200 osób.

Są plany, by na blisko 3-hektarowej działce na terenie Płockiego Parku Przemysłowo-Technologicznego ustanowić podstrefę Warmińsko Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (w skrócie WMSSE).  W Polsce funkcjonuje 14 specjalnych stref ekonomicznych  (głównie tam, gdzie panuje największe bezrobocie), a zakłady i firmy działające na ich terenach mają prawo m.in. do ulg podatkowych w zakresie podatku CIT.  Warunkiem jest, by działalność danej firmy wpływała na rozwój gospodarczy i dawała pracę mieszkańcom.

Tak ma być też w Płocku. Miasto chce, by na początek podstrefa objęła działkę o powierzchni ponad 2,8 ha. Teren miałby zostać przeznaczony dla firmy Revoco z siedzibą w Nowych Proboszczewicach, która zajmuje się produkcją wyrobów z papieru oraz tektury i przymierza się do rozwoju działalności w oparciu o nowatorskie rozwiązania technologiczne w dziedzinie produkcji papierniczej.

Od tego, czy radni zgodzą się na ustanowienie podstrefy, będzie zależała ostateczna decyzja inwestora. W skrócie mówiąc - jeśli działka stanie się podstrefą WMSSE,  na terenie Parku najprawdopodobniej powstanie centrum produkcyjno-badawczo-rozwojowe, w którym pracę mogłoby znaleźć najpierw 80, a docelowo 200 osób.

Decyzja radnych jest tu więc kluczowa. Jeśli - tak jak chcą miasto i Park - udałoby się przekonać radnych i ustanowić podstrefę, sprawy formalne można by dopiąć do końca roku. Niewykluczone, że przy sprzyjającej pogodzie budowa nowego zakładu w Parku mogłaby ruszyć na początku przyszłego roku.

Do tej pory w Parku zainwestowało 12 inwestorów na niecałych 20 ha terenów.  Powierzchnie biurowe w okazałym Centrum Administracji PPPT wynajmuje z kolei 18 klientów Parku.

Czytaj też:

Fot. Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE