Reklama

Nowy termin zamknięcia Dobrzykowskiej

Opublikowano:
Autor:

Nowy termin zamknięcia Dobrzykowskiej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wygląda na to, że zima sobie poszła, dlatego Kobylarnia wyznaczyła nowy termin całkowitego zamknięcia Dobrzykowskiej.

Wygląda na to, że zima sobie poszła, dlatego Kobylarnia wyznaczyła nowy termin całkowitego zamknięcia Dobrzykowskiej.

Remontujące Dobrzykowską Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Kobylarnia zapowiada, że w czwartek 11 kwietnia ok. godz. 10.00-11.00 odcinek drogi wojewódzkiej nr 575 na wysokości wału przeciwpowodziowego zostanie wyłączony z ruchu na mniej więcej miesiąc. Przez ten czas wykonawca ma dokończyć prace związane z dostosowaniem niwelety drogi do wysokości wału i wykonaniem docelowej konstrukcji drogi wraz z robotami wykończeniowymi, których nie udało się zakończyć przed zimą.

Wraz z zamknięciem Dobrzykowskiej wracają objazdy z grudnia zeszłego roku na trasie Płock (rondo 19 Pułku Piechoty Odsieczy Lwowa, skrzyżowanie DK 60 i 62 z DW 575) – trasa Ks. Jerzego Popiełuszki (DK 60 i 62) – DK60 – Łąck (DW 577) – Gąbin (DW 574) – Dobrzyków.

Przypomnijmy: Kłopoty z remontem Dobrzykowskiej (droga wojewódzka 575) zaczęły się we wrześniu. Początkowo zakładano, że ulica będzie jak nowa do 31 października, ale szybko się okazało, że z powodu różnych nieprzewidzianych niespodzianek, nie da się dotrzymać terminu. Aneks podpisany z wykonawcą, czyli Przedsiębiorstwem Budowy Dróg i Mostów Kobylarnia, przewidywał, że prace zakończą się do połowy grudnia. Tego terminu też nie udało się dotrzymać, za to 10 grudnia wykonawca poinformował o konieczności natychmiastowego zamknięcia ulicy w związku z zagrożeniem osunięcia się budowanego tam dla ochrony przeciwpowodziowej nasypu (poza odnowieniem i wzmocnieniem będącej w fatalnym stanie nawierzchni, zaplanowano również podniesienie długiego na mniej więcej 350 m odcinka ulicy - wał o objętości ok. 3,7 tys. m sześciennych, na którym będzie przebiegała przebudowana droga, ma zabezpieczyć osiedla Pradolina Wisły i Radziwie przed zalaniem w razie powodzi). Potem przyszła zima i prac nie dało się kontynuować. Kobylarnia ułożyła więc tymczasową, prowizoryczną nawierzchnię, na święta Bożego Narodzenia ulica została otwarta dla ruchu. Wiadomo było, że wiosną wykonawca wróci dokończyć prace.

Czytaj też:  Dobrzykowska zamknięta, grozi osunięciem


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE