Reklama

Nowy sprzęt dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku

Opublikowano:
Autor:

Nowy sprzęt dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nowy sprzęt dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku. Dzięki wsparciu samorządu województwa do placówki trafiają właśnie kolejne niezbędne urządzenia. Prowadzone są także prace remontowo-budowlane. Na ten cel szpital na Winiarach wydał już blisko 5,9 mln zł.

Nowy sprzęt dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku. Dzięki wsparciu samorządu województwa do placówki trafiają właśnie kolejne niezbędne urządzenia. Prowadzone są także prace remontowo-budowlane. Na ten cel szpital na Winiarach wydał już blisko 5,9 mln zł.

Samorząd województwa dzięki środkom unijnym doposażył mazowieckie szpitale w niezbędny sprzęt, jakże cenny w czasie pandemii. To m.in. urządzenia i środki ochrony. Sprzęt sukcesywnie trafia do placówek. Również do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku, który otrzymał blisko 7,6 mln zł. Finalizowany jest zakup ponad 100 sztuk sprzętu i wyposażenia oraz 10,2 tys. zestawów do pobierania wymazów. Szpital podpisał 20 umów z kontrahentami. Zaangażowanych zostało już blisko 5,9 mln zł. W najbliższym czasie podpisywane będą kolejne umowy.

- Znaleźliśmy się w punkcie, w którym każda sztuka sprzętu ratującego życie ludzkie, środki ochrony osobistej, wolne łóżka, a przede wszystkim personel medyczny są na wagę złota - podaje Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego.- Cały czas monitorujemy sytuację. Jesteśmy w stałym kontakcie ze szpitalami i wojewodą mazowieckim. Reagujemy na potrzeby. Niestety, coraz częściej realizacja zamówień wydłuża się. A wirus ani na chwile się nie zatrzymuje - dodaje.

To kolejny sprzęt, który zostanie zakupiony dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku. Dzięki wsparciu samorządu zakupiono m.in. 5 aparatów EKG, 37 urządzeń do ozonowania powietrza, 2 lampy czołowe diagnostyczne oraz 2 maszyny do szorowania podłóg z dwiema szczotkami. Wcześniej placówka nabyła już videofiberoendoskop, aparat USG oraz pojemniki i stelaże na odpady zakaźne.
 

- Otrzymaliśmy bardzo duże wsparcie od samorządu województwa w postaci środków ochrony osobistej, jak również niezbędnego do walki z COVID-19 sprzętu i wyposażenia - przekonuje Stanisław Kwiatkowski, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku. Część zakupów finalizujemy sami. Nie jest to łatwe. Coraz częściej terminy dostaw wydłużają się, a pacjentów przybywa - dodaje po chwili. 

W trakcie realizacji są kolejne zamówienia dotyczące m.in. zakupu tomografu komputerowego. Dodatkowo placówka ma w planach zakup wózków medycznych reanimacyjnych z wyposażeniem, komór izolacyjnych do przewozu zakażonych pacjentów, kardiomonitorów oraz zestawów transportowych do pobierania wymazów.
 
Na terenie placówki trwają również prace remontowe. Dotkną one także tzw. części covidowej, gdzie zainstalowany zostanie zestaw drzwi/śluz zabezpieczających. W budynku głównym od strony oddziału obserwacyjno-zakaźnego zainstalowane zostaną bezdotykowe drzwi wejściowe. Na oddziałach pojawią się bezdotykowe baterie umywalkowe.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE