Reklama

Nowy sekretarz? Ponoć wkrótce konkurs

Opublikowano:
Autor:

Nowy sekretarz? Ponoć wkrótce konkurs - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Za czasów prezydentury Andrzeja Nowakowskiego płocki Ratusz miał chyba więcej szczęścia do pełniących obowiązki sekretarza miasta niż do sekretarzy. Czy teraz wreszcie się to zmieni?

Za czasów prezydentury Andrzeja Nowakowskiego płocki Ratusz miał chyba więcej szczęścia do pełniących obowiązki sekretarza miasta niż do sekretarzy. Czy teraz wreszcie się to zmieni?

Przeboje z p.o. zaczęły się w grudniu 2010 r. Najpierw pełniącym obowiązki sekretarza miasta przez ponad rok był Marcin Uchwał (dziś wiceprezes Komunikacji Miejskiej). Nie mógł on formalnie kierować urzędem jako sekretarz, bo brakowało mu kilku miesięcy do wymogu odpowiedniego stażu pracy na stanowisku kierowniczym. Zastosowano więc wybieg w formie pełniącego obowiązki. Na długo, bo aż na ponad rok. To właśnie osoba Uchwała była podawana w mediach jako przykład na ominięcie wymogów formalnych w urzędach w Polsce. I to na jego przykład powoływała się posłanka Platformy Obywatelskiej Julia Pitera w walce przeciwko obsadzaniu stanowisk w drodze p.o.

Koniec końców Piterze udało się doprowadzić do zmiany przepisów i według znowelizowanej ustawy w urzędach nie można już powoływać pełniących obowiązki sekretarzy miast. Ale nie w Płocku… Po odejściu Uchwała p.o. sekretarza miasta została Dorota Kozanecka, wówczas p.o. dyrektora Wydziału Organizacji i Procesów Pracy. Powołano ją dosłownie na kilka dni przed wejściem w życie noweli ustawy…

Jednak mimo że - jak zapewnia Ratusz -  Dorota Kozanecka spełniała i spełnia wszystkie wymagane warunki do zajmowania tego stanowiska, od końca sierpnia 2013 r. aż do dziś jest p.o. sekretarza miasta.

Dlaczego zatem sprzed jej nazwiska przez półtora roku nie zniknęło p.o.? Oto odpowiedź Ratusza, sami oceńcie, czy wyczerpująca: „Pani Dorota Kozanecka została powołana na stanowisko p.o. sekretarza w sierpniu 2013 r. zgodnie z wówczas obowiązującymi przepisami. Do dziś pełni stanowisko, na które została powołana”.

Trochę bardziej konkretnie brzmi odpowiedź urzędu na pytanie o plany wobec tego stanowiska. Otóż - jak zapowiada Ratusz - miasto planuje konkurs, ma on zostać ogłoszony w ciągu najbliższych tygodni.

Pewne jest, że prezydent Andrzej Nowakowski  chciałby widzieć na tym stanowisku kogoś zaufanego. Na nieoficjalnej giełdzie nazwisk krążących w zakulisowych rozmowach pojawia się w tym kontekście m.in. nazwisko Łukasza Jankowskiego, wiceprezesa Orlen Areny i szefa sztabu wyborczego Platformy Obywatelskiej podczas ostatnich - zakończonych dla Andrzeja Nowakowskiego ogromnym sukcesem - wyborów samorządowych.

Jak będzie - czas pokaże. Jedno jest pewne - tym razem nie można powołać już p.o. sekretarza miasta...

Czytaj też:


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE