Reklama

Nowy sekretarz biskupa płockiego

Opublikowano:
Autor:

Nowy sekretarz biskupa płockiego - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ks. Jarosław Mokrzanowski został nowym sekretarzem biskupa płockiego. Zastąpił ks. Piotra Grzywaczewskiego.

Ks. Jarosław Mokrzanowski został nowym sekretarzem biskupa płockiego. Zastąpił ks. Piotra Grzywaczewskiego.

Zgodnie z przewidywaniami, nominacja dotychczasowego sekretarza biskupa płockiego ks. Piotra Grzywaczewskiego na kanclerza płockiej Kurii diecezjalnej, który z kolei zastąpił w tej roli ks. Mirosława Milewskiego, który decyzją papieża Franciszka jeszcze w lutym ma zostać wyświęcony na biskupa, pociągnęła za dobą zmiany na stanowisku sekretarza. Jak poinformowała płocka Kuria, ks. Grzywaczewskiego, który od 2010 r. był prawą ręką płockiego biskupa, zastąpił ks. Jarosław Mokrzanowski, wicedyrektor Metanoi i pracownik płockiej Kurii.

Ks. Jarosław Mokrzanowski ma 37 lat, pochodzi z parafii katedralnej. Jego pierwszą parafią po święceniach w 2003 r. była parafia św. Rocha w Radzanowie nad Wkrą, następnie był wikariuszem w parafiach: Matki Bożej Fatimskiej w Ciechanowie, św. Mikołaja w Lipowcu Kościelnym, św. Józefa w Zakroczymiu i św. Michała Archanioła w Płońsku. W sierpniu 2012 r. rozpoczął pracę w płockiej Kurii - najpierw na Wydziale duszpasterskim, a od 1 stycznia 2014 r. w kurialnej kancelarii. Jest wicedyrektorem CPP Metanoia w Płocku i jednym z diecezjalnych egzorcystów.

Wszystkie powyższe zmiany zapoczątkowała nominacja na biskupa pomocniczego wikariusza generalnego i dotychczasowego kanclerza Kurii ks. Mirosława Milewskiego.

Czytaj też: 

Fot. Portal Płock

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE