Reklama

Nowy projekt Wolbacha i jego przyjaciół

Opublikowano:
Autor:

Nowy projekt Wolbacha i jego przyjaciół - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości To był niesamowity wręcz kontrast. Gigantyczny projekt, zaprezentowany został w niezwykle kameralnych warunkach.

To był niesamowity wręcz kontrast. Gigantyczny projekt, zaprezentowany został w niezwykle kameralnych warunkach.

„Kolory nadziei” to artystyczne wydarzenie, jakiego nie da się porównać z niczym, co dotychczas działo się w polskiej kulturze. Jego elementami są: widowisko teatralne, muzyka, fotografia artystyczna, szkolenia oraz przepiękne, bogato zdobione wydawnictwo, w skład którego wchodzą książka i dwie płyty.

Książka składa się z dwóch niezależnych, chociaż spinających się ze sobą części. Pierwsza z nich to dialog człowieka z myślami – negatywnymi i pozytywnymi. To walka o życie, która toczy się w głowie bohatera. Jednak droga przez labirynt myśli ostatecznie wiedzie do sukcesu. I do szczęścia.

Autorką książki jest Barbara Szafraniec związana z Agencją Artystyczną Ido, organizatorka nieistniejącego już, niestety, Płock Cover Festivalu. Ona również odpowiada za kompozycję drugiej części, w której znalazły się wypowiedzi osób pochodzących – pozornie – z bardzo odległych światów. Jolanta Szymanek-Deresz to posłanka, która zginęła w katastrofie pod Smoleńskiem. Dr Irena Eris jest jednym z najbardziej znanych w Polsce kosmetologów, właścicielką znanej i doskonale prosperującej firmy kosmetycznej. Artura Gadowskiego znamy jako wokalistę i frontmana grupy IRA. Hevia jest hiszpańskim dudziarzem światowej klasy. Hansi Kursz jest wokalistą niemieckiej formacji power-metalowej Blind Guardian. I na koniec – Krzysztof Wiecha, obecnie biznesmen, dawniej alpinista, któremu lekarze po jednej z wysokogórskich wypraw musieli amputować stopy.

Co łączy te wszystkie, jakże mocno się od siebie różniące osobistości? Każda z nich niezwykle szczerze opowiada o swoim życiu, szczęściu, miłości i trudnych życiowych chwilach. A nade wszystko o tym, jak radzić sobie w najtrudniejszych sytuacjach.

Wydawnictwo „Kolory nadziei” to również dwie płyty – „Wielki dzień” Ryszarda Wolbacha oraz „Tajemna moc” Kamila Szafrańca. Na pierwszej z nich znalazły się ballady rockowe, bluesowe. Jest też trochę bluesa i muzyki folk. Krążek debiutującego na polskiej scenie muzycznej Kamila to kolaż muzyki symfonicznej, elektronicznej i rockowej.

Fakt, że wydawnictwo „Kolory nadziei” składa się z książki i dwóch płyt absolutnie nie jest przypadkiem. Utwory zawarte na obu krążkach są kluczem do treści książki. Najlepiej więc, sięgając po książkę, jednocześnie włączyć sobie jedną z płyt. A później drugą.

Widowisko „Kolory nadziei” miało swoją premierę w Sali Kongresowej w Warszawie 4 października 2012 roku. Prezentowane było już w kilku polskich miastach i wszędzie odbierane było bardzo ciepło. Kiedy można spodziewać się go w Płocku? Ryszard Wolbach i Barbara Szafraniec mają nadzieję, że być może w 2014 roku.

Ostatnim elementem „Kolorów nadziei” są warsztaty szkoleniowe z zakresu motywacji i doskonalenia osobowości człowieka. Prowadzone są doświadczonych trenerów w pięknie położonych hotelach i ośrodkach szkoleniowych. Innowacyjność działań polega na połączeniu warsztatów z działaniami artystycznymi. Dzięki temu wszystko dociera do uczestników z dużo większą mocą.

Spotkanie związane z zaplanowaną na 9 czerwca premierą wydawnictwa „Kolory nadziei” odbyło się w kameralnej salce Młodzieżowego Domu Kultury. Nie była to klasyczna konferencja prasowa. Zaproszenia otrzymali ludzie, wywodzący się z rozmaitych środowisk, którzy z Barbarą Szafraniec i Ryszardem Wolbachem znają się od wielu lat. Autorzy projektu opowiadali o pracy nad nim trwającej już od trzech lat. Mówili o swoim dojrzewaniu do stworzenia czegoś, co można określić jako dzieło multiartystyczne. Jeden z uczestników spotkania powiedział nawet, że narodził się nam właśnie nowy nurt w sztuce – szafranizm.

Bardzo ciepło przez uczestników spotkania przyjęte zostały zarówno fragmenty książki Barbary Szafraniec, jak i piękne songi śpiewane przez ich autora – Ryszarda Wolbacha. Warto przy tym podkreślić, że wszyscy najważniejsi twórcy niezwykłego projektu, jakim bez wątpienia są „Kolory nadziei” – czyli wymienieni już wcześniej Barbara Szafraniec, Ryszard Wolbach i Kamil Szafraniec, a także odpowiedzialna za zjawiskowe fotografie Alicja Reczek mieszkają w Płocku.

Wydawnictwo „Kolory nadziei” w dniu jego premiery czyli 9 czerwca będzie można nabyć w promocyjnej cenie 65 złotych, wypełniając formularz na stronie

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE