Reklama

Reklama

Nowy prezes Basell Orlen Polyolefins

Opublikowano: 2 grudnia 2013 18:03
Autor:

Nowy prezes Basell Orlen Polyolefins - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od wczoraj nowym prezesem zarządu i dyrektorem generalnym Basell Orlen Polyolefins jest Dick Stolwijk.

Reklama

Od wczoraj nowym prezesem zarządu i dyrektorem generalnym Basell Orlen Polyolefins jest Dick Stolwijk.

Jak poinformowała Agnieszka Rejnowicz z Basell Orlen Polyolefins, 1 grudnia pochodzący z Holandii Dick Stolwijk został powołany na stanowisko prezesa spółki. Do tej pory, od 2008 roku, Stolwijk pełnił funkcję członka zarządu spółki, a także dyrektora marketingu, sprzedaży i łańcucha dostaw oraz prezesa  Basell Orlen Polyolefins Sprzedaż (BOPS), spółki handlowej całkowicie zależnej od BOP. Holender jest doktorem chemii i od ćwierć wieku pracuje w przemyśle chemicznym. -  Przez ostatnie pięć i pół roku Dick Stolwijk zainicjował i wdrożył wiele pozytywnych zmian w BOP i BOPS chroniących te spółki przed kryzysem makroekonomicznym, dzięki czemu z roku na rok osiągały one coraz lepsze wyniki - informuje biuro prasowe.

To nie koniec zmian kadrowych w spółce - do zarządu spółki dołączyła  Finka Helena Huovinen - od wczoraj przejęła też dotychczasowe obowiazki Dicka Stolwijk. - Helena Huovinen, również doktor chemii,  pracuje w LyondellBasell od 15 lat - informuje biuro prasowe. - Wcześniej pełniła funkcje związane ze sprzedażą i inżynierią chemiczną w innych firmach. Ostatnio była menedżerem ds. marketingu LyondellBasell z siedzibą w Rotterdamie w zakresie folii polipropylenowych.

W zarządzie Basell Orlen Polyolefins są również Jerzy Nowaliński – dyrektor ds. produkcji oraz Jacek Podgórski – dyrektor finansowy.

Basell Orlen Polyolefins jest spółką tworzoną przez Basell Europe Holdings i PKN ORLEN, w której każdy z partnerów ma 50% udziałów. Spółka posiada w Płocku światowej skali zakłady do produkcji polipropylenu i polietylenu.


Fot. BOP

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.