Reklama

Nowy parking w centrum gotowy [foto]

Opublikowano:
Autor:

Nowy parking w centrum gotowy [foto] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Po starej kamienicy przy Kościuszki nie ma już śladu, w jej miejsce wyrósł za to nowy parking. Jesli wszystko pójdzie zgodnie z planem, będziemy mogli tam parkować być może już w przyszłym tygodniu.

Po starej kamienicy przy Kościuszki nie ma już śladu, w jej miejsce wyrósł za to nowy parking. Jesli wszystko pójdzie zgodnie z planem, będziemy mogli tam parkować być może już w przyszłym tygodniu.

Jego budowa zaczęła się na początku listopada, lada chwila możemy spodziewać się otwarcia. Parking powstał przy Kościuszki, niedaleko skrzyżowania z Tumską. Według pierwotnych planów, miał być wielopoziomowy, ale koniec końców miasto zrezygnowało z tego zamysłu.

Podobnie jak oddany już jakiś czas temu parking przy 3 Maja i powstający przy Sienkiewicza został wykonany z płyt ażurowych. Wykonawca, czyli Firma Remontowo-Budowlana Lipowski z Płocka postawiła tam również budynek stróżówki, instalacje wodno-kanalizacyjne i elektryczne, parking będzie też objęty monitoringiem. Zmieści się na nim 57 samochodów i choć to tylko kropla w morzu potrzeb zatłoczonej starówki, lepsze to niż nic.

Całość pochłonęła blisko 678 tys. zł, ale pracy było sporo - trzeba było m.in. wyburzyć niezamieszkałą i wyłączoną z użytkowania kamienicę przy Kościuszki 3a.

Zgodnie z umową, parking miał być gotowy do 21 grudnia, ale ze względu na pogodę prace nieco się przedłużyły. Jak dowiedzieliśmy się od Mariusza Steca, prezesa Inwestycji Miejskich, które odpowiadały za budowę obiektu, w tym tygodniu planowany jest odbiór końcowy i jeśli wszystko będzie w porządku, nowe miejsca postojowe powinny zostać udostępnione kierowcom w przyszłym tygodniu.


Czytaj też: Nowy parking w centrum. Ze szlabanem…

Miał być wielopoziomowy, będzie płaski

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE